Ponownie zagrają, aby pomóc uchodźcom wojennym z Ukrainy

Już 12 kwietnia w godzinach 17-20 odbędzie się „Akademicki Turniej Sportowy Gramy dla Ukrainy”. Do uczestnictwa w nim, ale przede wszystkim pomocy uchodźcom, zapraszamy serdecznie całą społeczność akademicką. Głównym celem wydarzenia jest zbiórka produktów na rzecz uchodźców z dotkniętej wojną Ukrainy.

Do najpotrzebniejszych, a zarazem niezbędnych należą artykuły higieny osobistej dla dzieci i dorosłych:

• żywność długoterminową i wodę
  • artykuły higieniczne
  • środki medyczne
  • śpiwory oraz koce

Zbiórka prowadzona będzie w Centrum Kultury Fizycznej UMCS (ul. Langiewicza 22), gdzie rozgrywane będą zmagania. W tych studenci i pracownicy zagrają w dwóch dyscyplinach: siatkówce i piłce nożnej. Do zaangażowania się w pomoc i przyniesienie darów zachęcamy wszystkich, nie tylko uczestników rozgrywek

Turniej nie jest to pierwszym tego typu wydarzeniem. 16 marca odbył się „Mecz Charytatywny: Pracownicy vs Studenci UMCS”, którego inicjatorami akcji byli dyrektor Centrum Kultury Fizycznej UMCS – Tomasz Bielecki oraz prezes AZS UMCS Lublin – Rafał Walczyk.

Zgłoszenia przyjmowane są pod adresem e-mail: biuro@azs.umcs.pl (w treści imię i nazwisko oraz wybrana dyscyplina). Biletem wstępu na Akademicki Turniej Sportowy jest wpłata na konto zbiórki UNICEF https://unicef.pl/chce-pomoc/nasze-akcje/pomoc-dla-ukrainy

Link do wydarzenia na Facebooku TUTAJ.