Pszczółki grają o przedłużenie szans na tytuł mistrzowski

Dwie porażki w Polkowicach utrudniają akademiczkom sprawę zdobycia mistrzostwa, jednak nie sprawiają, że jest to zadanie nie do wykonania. Rywalizacja przenosi się do Lublina, a tu w tym sezonie zielono-białe meczu ligowego jeszcze nie przegrały.

W Lublinie w tym sezonie ligowym jeszcze nie przegraliśmy. Liczymy zatem, że uda nam się podtrzymać tę passę i seria finałowa się jeszcze nie skończy. Chcemy pokazać się z dobrej strony, chcemy wygrać! – zapowiada szkoleniowiec akademiczek. – Doping kibiców w Lublinie zawsze był świetny. Liczymy, że wypełnią oni halę Globus i pomogą nam także teraz. Przy głośnym dopingu dziewczynom gra się zdecydowanie lepiej – dodaje trener.

O tym, że Polkowice są do pokonania koszykarki Pszczółki przekonały się w trakcie sezonu zasadniczego, kiedy to pokonały rywalki 75-72. Blisko było też podczas Suzuki Pucharu Polski (porażka 74-79). Bardzo blisko był w minioną sobotę (porażka 63-65). Niedzielna przegrana 72-89 była natomiast jak na razie najwyższą ze wszystkich konfrontacji tych zespołów w ciągu ostatnich kilku miesięcy.

W serii do trzech wygranych 2-0 prowadzą zawodniczki BC i od tytułu dzieli je już tylko jeden krok. – Wiadomo, że po sobocie jest niedosyt, bo byliśmy blisko wygranej. Była szansa, ale zabrakło kilka drobnych elementów, aby zwyciężyć. W niedzielę polkowiczanki były już od nas zespołem wyraźnie lepszym. Graliśmy tak, jak przeciwnik pozwalał. Nie zawsze da się zrealizować swoje plany przedmeczowe – mówi trener Pszczółki, Krzysztof Szewczyk. 

Jaki ma pomysł na zatrzymanie rywalek w środę?

Na pewno mamy swój plan na ten mecz, jednak on też zależy od skuteczności Polkowic. Wiele rzeczy musi się złożyć, żebyśmy wygrali. Jeśli rywalki nie będą trafiać otwartych pozycji na obwodzie, możemy tego dokonać – mówi.

Do składu wróci nieobecna w Polkowicach Zuzanna Sklepowicz. Nie jest jednak jasne, czy gotowa do gry będzie zmagająca się z przeziębieniem Emilia Kośla.

Początek meczu w środę (13 kwietnia) w hali Globus o godzinie 20:30. W przypadku zwycięstwa, kolejne starcie w czwartek o tej samej porze. Przy ewentualnym remisie 2-2 decydujące o mistrzostwie spotkanie rozegrane zostanie w Poniedziałek Wielkanocny w Polkowicach.

Bilety do nabycia w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin oraz na godzinę przed rozpoczęciem spotkania w kasach biletowych hali Globus. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskie

fot. Elbrus Studio
Autor: Kamil Wojdat