Powoli zmierzamy ku końcowi. Dwunasta karta odsłonięta

Zdobywała doświadczenia w zespołach Szkół Mistrzostwa Sportowego. Teraz 17-letnia Justyna Adamczuk robi kolejny krok w swojej karierze i dołącza do Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Adamczuk to kolejna, zaraz po Amelii Kuper, koszykarka wypatrzona z SMS-u PZKosz Łomianki. Mierząca 189 centymetrów zawodniczka gra na pozycji środkowej, a wraz z zespołem z Łomianek rywalizowała na szczeblu pierwszej ligi. W minionej kampanii rozegrała 23 spotkania, w których średnio notowała 5,3 punktu oraz 1,2 asysty. Dodatkowo statystyka 8.2 zbiórki na mecz sprawia, że była jedną z lepszych zbierających w całej lidze.

Rozgrywki pierwszoligowe łączyła z grą w drużynie U19 UKS-u Basket SMS Aleksandrów Łódzki. W niej miała okazję walczyć w mistrzostwach Polski w tejże kategorii wiekowej, czy też rywalizować w Młodzieżowym Pucharze Polski. W barwach UKS-u wystąpiła w 10 spotkania, zapisując na swoim koncie średnio 8,3 punktu, 1,6 asysty oraz 11,6 zbiórki na mecz.

Jest ona reprezentantką Polski U18, graczem wysokim. Będzie walczyła z Martyną Goszczyńską i Emily Kalenik o swoje minuty, plus wiadomo gra w pierwszej lidze. Tak naprawdę dla niej trening plus gra na poziomie ekstraklasy to będzie duże wyróżnienie. Musi jednak udowodnić swoją grą, że zasługuje na minuty w ekstraklasie – wyjaśnił Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Autor: Rafał Małys