Program kariery dwutorowej. UMCS wychodzi naprzeciw oczekiwaniom m.in. sportowców

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej po raz kolejny wyciąga pomocną dłoń do swoich studentów. W dużej mierze do sportowców, którzy poświęcając wiele czasu na treningi mają nieco ciężej uczestniczyć w zajęciach.

Program dwutorowej kariery UMCS umożliwia indywidualny tok nauki, w tym także zwolnienie z części egzaminów czy w ogóle przedmiotów. Aby móc zostać nim objętym, należy wyróżniać się w dziedzinie, której program dotyczy (w tym przypadku sport) .

Za osiągnięcie dające podstawę do ubiegania się o dołączenie do programu kariery dwutorowej uznaje się posiadanie minimum pierwszej klasy sportowej oraz członkostwo w kadrze narodowej/uniwersjadowej w dyscyplinie objętej programem Igrzysk Olimpijskich, Paraolimpijskich czy Uniwersjady.

Szczegóły dostępne są na stronie uczelni (TUTAJ).