Weekend na wyjeździe: komplet zwycięstw, ale nie punktów…

Na wyjazdy ligowe w sobotę i niedzielę udały się trzy drużyny AZS UMCS Lublin. Wszystkie wróciły do Lublina z tarczą, choć nie wszystkie z kompletem oczek.

W Białej Podlaskiej rundę rewanżową pierwszej części sezonu zaczęli szczypiorniści. Podopieczni trenera Łukasza Achruka mierzyli się z tamtejszą Olimpią. Starcie dwóch młodych ekip było wyrównane niemal do końca pierwszej części meczu. Wtedy zielono-biali odskoczyli na trzy trafienia i udali się do szatni z trzybramkowym prowadzeniem (16-19). Pięć razy na listę strzelców wpisał się Michał Rogalski, który ciągnął grę AZS-u. Po zmianie stron Olimpia szybko podgoniła wynik do stanu 18-19, ale od tego momentu zdecydowanie przeważali lublinianie. Akademicy znów odskoczyli na kilka goli zapasu. Tę przewagę utrzymali aż do końca spotkania. Ostatecznie zawodnicy trenera Achruka wygrali 32-27 i wciąż zachowali szasnę na 2. miejsce w grupie. Kluczowy będzie wyjazdowy mecz z drugim zespołem Padwy Zamość.

Drugą wygraną z rzędu odnotowały pierwszoligowe szczypiornistki MKS AZS UMCS Lublin. Piłkarki ręczne prowadzone przez duet Patryk Maliszewski-Barbara Radlińska pewnie pokonały MKS Karczew 28-24, ale na placu gry w ekipie lubelskiej na siedem sekund pojawiła się nieujęta w protokole zawodniczka, skutkiem czego ZPRP przyznał walkowera dla gospodyń (10-0). Nie na prośbę MKS-u Karczew, jak wcześniej omyłkowo podaliśmy, za co bardzo przepraszamy. Na parkiecie zdecydowanie lepiej radziły sobie akademiczki, które kontrolowały spotkanie przez zdecydowaną jego większość. W trzeciej kolejce Lublin zagra u siebie z Koroną Kielce.

Jak burza przez ligę kroczą tenisiści stołowi Akanzy AZS UMCS Lublin. Po domowym zwycięstwie na inaugurację 10-0, także i teraz nie dali najmniejszych szans rywalom. Akademicy pokonali UKS Grot-Michał Werbkowice również 10-0 i po dwóch kolejkach są liderem tabeli.

UKS Olimpia Biała Podlaska ‒ AZS UMCS Lublin 27-32 (16-19)
AZS UMCS Lublin: Francieszek Grabowski, Piotr Makowski (1), Paweł Daniel (6), Michał Rogalski (9), Grzegorz Wielgus (4), Jakub Brodziak, Oskar Majewski (2), Tomasz Sadło, Kamil Puchała, Jakub Rycerz (6), Jacek Stachowicz, Mikołaj Pergoł, Damina Sadłowski, Antoni Maciąg (1), Wiktor Jedut (3)

MKS Karczew ‒ MKS AZS UMCS Lublin 24-28 (12-14)
MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Julia Skubacz (6), Agnieszka Blaszka (2), Aleksandra Matraszek (1), Klaudia Kuc (1), Elżebieta Żywot, Nadia Chodoń (2), Magdalena Markowicz (6), Gabriela Warias (1), Katarzyna Suszek (3), Gabriela Tomczyk (6), Edyta Byzdra, Julia Owczaruk, Diana Vlasiuk.

ATS Akanza AZS UMCS Lublin: Radosław Chrześcian, Artur Słomka, Mateusz Warda, Marek Zięba

Autor: Kamil Wojdat