Przed Martyną Goszczyńską drugi sezon w zielono-białych barwach

Dopiero wchodzi do seniorskiej koszykówki, a już zaprezentowała się z dobrej strony. Martyna Goszczyńska przedłużyła kontrakt i będzie zdobywać kolejne doświadczenia w barwach Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Goszczyńska to 19-letnia zawodniczka, która może występować na pozycjach środkowej oraz silnej skrzydłowej. Do AZS-u UMCS Lublin dołączyła w minionym sezonie i początkowo była włączona jedynie do drużyny pierwszoligowej, ale jej dobra gra zaowocowała debiutem w ekstraklasie. W niej rozegrała do tej pory dziewięć spotkań i średnio na mecz zdobywała 1.9 punktu.

Jeżeli zaś chodzi o jej występy w pierwszoligowej Bogdance AZS UMCS II Lublin, to rozegrała łącznie 24 spotkania i była trzecią najlepszą strzelczynią zespołu. Jej średnia na mecz wyniosła 6.6 punktu oraz 1.1 asysty.

Zostaje z nami Martyna i będzie walczyć o te swoje minuty jako młodzieżowiec. Będzie grała w rozgrywkach pierwszej ligi i wszystko tak naprawdę zależy od niej. Miejmy nadzieję, że poczyni postęp taki, jakiego się po niej spodziewamy i te minuty wywalczy – wyjaśnił Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Statystyki: PZKosz
Autor: Rafał Małys