Utalentowana kadrowiczka zasila lubelskie szeregi

Liderka kadry na mistrzostwach Europy U18, a przy tym jeden z największych talentów w naszym kraju. Dominika Ullmann w sezonie 2023/2024 będzie reprezentować barwy Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

17-latka mierzy 170 centymetrów i może występować na pozycjach rozgrywającej oraz rzucającej. Jako niespełna 15-letnia zawodniczka zadebiutowała w ekstraklasie w barwach DGT AZS Politechnika Gdańska. W ostatnich latach zdobywała doświadczenie na szczeblu pierwszoligowym oraz młodzieżowym, gdzie zdecydowanie wyróżniała się na tle swoich rówieśniczek.

W minionym sezonie wraz ze Szkołą Gortata Politechnika Gdańsk wywalczyła mistrzostwo kraju do lat 19, a samej Ullmann przyznano tytuł MVP turnieju finałowego. W tym samym roku z gdańską ekipą sięgnęła również po Młodzieżowy Puchar Polski i znalazła się w najlepszej piątce turnieju. Formę z rozgrywek klubowych przełożyła na mistrzostwa Europy U18, bo rozegrała wyśmienite zawody i była najskuteczniejszą zawodniczką w kadrze.

Dominika to jeden z największych talentów w Polsce. Miała propozycje z różnych klubów, ale udało się ją nakłonić na pobyt w Lublinie. Gra w ekstraklasie na pewno będzie dla niej wielkim wyzwaniem, bo przez ostatnie lata występowała głównie w pierwszej lidze. Wiadomo, że różnica poziomów jest kolosalna. Jest to dziewczyna z dużym talentem, dobry strzelec i miejmy nadzieję, że potwierdzi to wszystko na parkiecie
– mówił Krzysztof Szewczyk, szkoleniowiec Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Statystyki: PZKosz