Przed nami dwa mecze domowe. Jeden z nich to derby! [TRANSMISJA]

W sobotę w Lublinie czekają nas dwa mecze z udziałem drużyn AZS UMCS Lublin. O ligowe punkty powalczą szczypiornistki oraz futsaliści. Transmisja na kanale YouTube AZS UMCS Lublin.

Jako pierwsze, o godzinie 16:00, na parkiet hali Globus wybiegną piłkarki ręczne prowadzone przez trenera Patryka Maliszewskiego. Akademiczki czeka ważny test, bo ich rywalkami będą zawodniczki warszawskiego AWF-u. Akademickie derby to dla obu zespołów mecz szczególny, o podwyższonej temperaturze. Dodatkowo aspiracje obu zespołów są wysokie. W pierwszej kolejce zarówna UMCS jak i AWF wywalczyły komplet oczek. Sobotnie starcie będzie powrotem sentymentalnym dla skrzydłowej Jagody Lasek, która kilka sezonów grała w koszulce MKS-u, skąd najpierw przeniosła się do Varsovii, a przed tym sezonem do AWF-u. Transmisja live z tego pojedynku TUTAJ.

Po zakończeniu tego spotkania na parkiet wybiegną futsaliści Luxiony. Podopieczni trenera Pawła Porzucka na inaugurację rzutem na taśmę uratowali remis 1-1 w Rzeszowie. Z kolei najbliższy rywal akademików, czyli ekipa Unii Tarnów, wygrała z GKS-em Tychy 6-3. W tym spotkaniu ciężko wskazać jednoznacznego faworyta. Dla Unii to dopiero drugi sezon w 1. Lidze. Dla Lublina natomiast sezon sporej niewiadomej, bo z klubem pożegnało się kilku kluczowych graczy z zeszłego roku. Początek meczu o godzinie 20:00. Transmisja TUTAJ.

Autor: Kamil Wojdat