Pszczółki w fazie grupowej EuroCup!

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pokonały w drugim meczu eliminacyjnym do rozgrywek EuroCup Spartaka Moskwa 73-69. Najskuteczniejszą zawodniczką na parkiecie była Amerykanka – Kamiah Smalls, która zdobyła 22 punkty.

Lublinianki poleciały do Rosji z zaliczką jednego oczka, po domowej wygranej sprzed tygodnia, kiedy to w hali MOSiR triumfowały 62-61. Wyjazdowe starcie nie zaczęło się jednak udanie dla podopiecznych trenera Krzysztofa Szewczyka. Po pierwszych ośmiu minutach to koszykarki Spartaka wygrywały 17-4. Ostatecznie pierwsza odsłona zakończyła się rezultatem 22-10 i niewiele wskazywało na to, aby Pszczółki miały odrobić straty. Druga kwarta jednak szybko pokazała, że jest inaczej. Po ładnym wejściu pod kosz Emilii Kośli różnica zmalała do pięciu oczek (22-17). Akademiczki trzymały kontakt. Tuż przed syreną kończącą zza łuku trafiła Smalls. Ekipy udały się do szatni przy rezultacie 39-36 dla Spartaka. Pierwsze pięć minut drugiej połowy to wymiana ciosów, ale następnie przyszedł okres przewagi lublinianek, którym udało się odskoczyć do stanu 43-51. Punkty zapisała na swoim koncie Ivana Jakubcova. To nie podłamało gospodyń, bo na 20 sekund przed końcem trzeciej odsłony to Rosjanki wygrywały 57-51. Ale “trójką” odpowiedziała jeszcze Klaudia Niedźwiedzka i przed decydującą częścią meczu tablica pokazywała rezultat 57-54. W niej walka o awans toczyła się do ostatnich sekund. Lepiej jednak w kluczowych momentach zagrały lublinianki. AZS wygrał 73-69.

W fazie grupowej EuroCup Pszczółka zmierzy się z tureckim CBK Mersin Yenisehir, białoruskim BC Horizont Mińsk Region oraz znajomym z Energa Basket Ligi Kobiet: drużyną Gorzowa Wielkopolskiego.

Sparta&K Moskwa Region Vidnoje vs Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 69-73 (22-10, 17-26, 18-18, 12-19)
Sparta&K: Thompson (27), Repnikova (16), Nuritdinova (12), Jones (10), FEdorova (4)
Pszczółka: Smalls (22), Mack (15), Fassina (13), Kośla (9), Jakubcova (9), Niedźwiedzka (3), Stanacev (2)