Przed nią trzeci sezon w Lublinie

Aleksandra Kuczyńska przedłużyła kontrakt i nadal będzie reprezentować barwy Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin. Z lubelską ekipą sięgała po mistrzostwo i wicemistrzostwo kraju.

21-latka występuje na pozycji rozgrywającej, a do Lublina przeniosła się w 2021 roku. To właśnie tu pod okiem trenera Krzysztofa Szewczyka zaczęła ogrywać się na najwyższym szczeblu rozgrywkowym. Chociaż w sezonie zwieńczonym historycznym mistrzostwem kraju pełniła głównie rolę zmienniczki, to na parkiecie wystąpiła 24-krotnie, notując średnio 1.6 punktu i 1.1 asysty na mecz. Niestety jej sezon przerwała poważna kontuzja, którą odniosła w półfinale play-off. Młoda zawodniczka ciężko jednak pracuje, żeby wrócić do gry.

Dla Oli niestety sezon zakończył się nieszczęśliwie, bo zerwała wiązadła krzyżowe w starciu w Gorzowie Wielkopolskim. Jako klub podjęliśmy decyzję, że zostanie z nami i będzie się rehabilitowała. Miejmy nadzieję, że koło stycznia, bądź lutego wróci do grania – wyjaśnił Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Kuczyńska sporo wniosła także do pierwszoligowej Bogdance AZS UMCS II Lublin, gdzie została najlepszą strzelbą zespołu. W trzynastu rozegranych meczach zdobywała średnio 14.9 punktu oraz 5.8 asysty.

Statystyki: BasketLigaKobiet/PZKosz
Autor: Rafał Małys