Środkowa jedenastym ogniwem akademiczek

Eliza Boryc

Eliza Jackowska-Boryc to kolejna zawodniczka na pokładzie AZS UMCS Volley Lublin. Mierząca 187 centymetrów wzrostu 31-latka występuje na pozycji środkowej.

Siatkarka miniony sezon spędziła w ekipie Volley Lublin, która przed połączeniem z AZS UMCS występowała na trzecioligowych parkietach. Wcześniej broniła barw AZS UAM Poznań, TPS oraz Sobieski Lublin oraz BKS Stal Bielsko Biała. Eliza na co dzień związana jest z Wydziałem Matematyki, Fizyki i Informatyki UMCS, zatem gra w zielono-białych barwach będzie dla niej tym bardziej wyjątkowa.

Siatkówka od wielu lat jest dla mnie wielką pasją i odrobinę niespełnioną miłością. Dlatego bardzo się cieszę, że mogę dołączyć do drużyny. Mamy bardzo ambitne cele i ciężko pracujemy, żeby je osiągnąć. Dziewczyny grają świetnie i cały sztab szkoleniowy daje z siebie wszystko. Myślę, że z tą ekipą możemy piąć się na szczyt i zdobyć to o co walczymy. Jestem dumna z tego, że mogę reprezentować moją uczelnię, czyli UMCS i rozwijać się pod jej skrzydłami. Zapraszamy wszystkich pasjonatów na nasze mecze. Liczymy na Wasz doping! – komentuje Eliza Jackowska-Boryc.

Autor: Kamil Wojdat