Pszczółka: czwarta karta odkryta!

Nic nie uległo zmianie. AZS UMCS Lublin podpisał dwuletni kontrakt. Emilia Kośla zostaje zatem w Pszczółce Polski Cukier AZS UMCS Lublin co najmniej na kolejne 2 sezony.

Miniony rok w zielono-barwach był pierwszym na ekstraklasowych parkietach w jej wykonaniu. Pod okiem Krzysztofa Szewczyka wystąpiła w 25 meczach (liga + puchar), w których średnio notowała 4 punkty. 20-latka na boisku może pełnić rolę rzucającej lub niskiej skrzydłowej.

Ze względu na zebrane w poprzednim sezonie doświadczenie, przed najbliższym czuję się zdecydowanie pewniej. Wiem już, jak wszystko wygląda oraz czego mogę się spodziewać. Pierwszy rok w Lublinie spełnił wszystkie moje oczekiwania względem rozwoju. Dostałam tu dużą szansę i myślę, że ją wykorzystałam. Nie mogę się doczekać zbliżającego się sezonu i nowych wyzwań z nim związanych ‒ komentuje Emilia Kośla.

Zawodniczka jest także reprezentantką kraju. Ostatnio podczas turnieju FIBA U20 Women’s European Challenger była trzecią najlepiej punktującą koszykarką w ekipie biało-czerwonych oraz MVP meczu z Rosjankami.

Autor: Kamil Wojdat