Pszczółki grają o finał! Przed nimi trzy szanse na awans. Pierwsza dziś

Sobota (2 kwietnia) może być historyczną datą w historii lubelskiej koszykówki kobiecej. Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin o godzinie 16:00 zagra trzeci mecz półfinałowej serii play-off z VBW Arką Gdynia. Po dwóch pierwszych lublinianki prowadzą 2-0.

Zielono-białe wygrały oba domowe starcia z ekipą z Pomorza. W pierwszym triumfowały 68-54, w kolejnym 65-56. Teraz rywalizacja przenosi się na teren broniącego tytułu mistrza Polski zespołu z Pomorza.

Podopiecznym trenera Krzysztofa Szewczyka do pełni szczęścia brakuje już tylko postawienia jednego kroku. O to na terenie rywalek z pewnością łatwo nie będzie. Akademiczki nie mają też najlepszych wspomnień z Pomorza. W pierwszym spotkaniu sezonu zasadniczego uległy bowiem na wyjeździe Arce aż 50-97. Od tamtego meczu minęło jednak już dużo czasu i w kolejnych trzech starciach (jednym w trakcie rundy zasadniczej i dwóch w play-offach) lepsze były lublinianki.

Pszczółki awansując do strefy medalowej, już zapisały się w historii klubu. Teraz mogą to zrobić w jeszcze bardziej okazały sposób, meldując się w finale. 

Początek pojedynku w Gdyni w sobotę o godzinie 16:00. Jeśli Pszczółki przegrają, kolejny mecz w niedzielę o 18:00. Przy ewentualnym stanie serii 2-2, rywalizacja na piąty – decydujący mecz wróci do Lublina.

fot. Elbrus Studio
Autor: Kamil Wojdat