Pszczółki wygrywają z Bydgoszczą i kończą rundę zasadniczą na drugim miejscu

W fenomenalnym stylu Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin przypieczętowała rundę zasadniczą. Lublinianki pokonały na wyjeździe Polskie Przetwory Basket-25 Bydgoszcz 61-55. Akademiczki kończą rundę na drugim miejscu, najwyższym w historii klubu.

Worek z punktami dla akademiczek otworzyła Natasha Mack, która wykończyła dwie akcje pod obręczą, a później była bezbłędna na linii rzutów wolnych (4-6). Zaliczkę lublinianek celną trójką powiększyła Aleksandra Stanaćev (8-13). Rywalki deptały Pszczółkom po piętach i zminimalizowały straty do zaledwie jednego oczka (16-17). Na to odpowiedziała Martina Fassina, która wykończyła dwie kolejne akcje z półdystansu (16-21). Włoszka zabłysnęła również na początku kolejnej odsłony dynamicznymi wjazdami pod kosz przeciwniczek (16-25). Niestety w tym momencie coś wyraźnie stanęło w zespole z Lublina, a te problemy wykorzystały gospodynie. Po trzypunktowym rzucie Kariny Michałek bydgoszczanki zrównały się na tablicy wyników (27-27). W odbudowie formy Pszczółek zdecydowanie pomogła przerwa w grze wzięta przez trenera Krzysztofa Szewczyka. Dwa razy akcją ,,2+1″ popisała się Mack i zielono-białe do przerwy znów prowadziły (30-36).

W drugą połowę lepiej weszły jednak miejscowe, które dzięki serii trafień z rzędu uzyskały przewagę (39-36). Przełamanie przyjezdnych przyszło za sprawą Aleksandry Kuczyńskiej i jej celnej trójki (39-39). Obie ekipy do finałowej odsłony przystąpiły przy wyniku 41-43. Jej przebieg akademiczki kontrolowały już od początku do końca. Gdy Fassina zamknęła akcję, a po chwili oddała celny rzut osobisty, Pszczółki prowadziły 55-51. Lublinianki prowadzenie utrzymały głównie za sprawą świetnie dysponowanej Natashy Mack i finalnie wygrały 61-55.

To zwycięstwo było ukoronowaniem świetnej rundy zasadniczej w wykonaniu Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Lublinianki z bilansem 17-3 zajęły drugie miejsce przed fazą play-off co jest największym osiągnieciem w historii klubu. Aż 10 z tych wygranych było na własnym parkiecie, a twierdza MOSiR została skutecznie obroniona (10-0). Dodatkowo ta kampania to prawdziwy sprawdzian dla akademiczek, które grę na ligowym podwórku łączyły z występami w EuroCup. Mimo to zielono-białe w każdym meczu zostawiały pot i łzy co pozwoliło osiągnąć sukces.

Rywalizacja na najwyższym poziomie nie byłaby możliwa, bez wsparcia sponsorów, którymi są:

Miasto Lublin, UMCS, Województwo Lubelskie, Pszczółka, KSC, Bogdanka, Perła, VIVO, Bystra, Lotto

Dziękujemy

Basket-25 Bydgoszcz – Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 55-61 (16-21, 14-15, 11-7, 14-18)
Basket-25: Miškinienė (12), Michałek (11), Alleyne (10), Zasada (6), Stankiewicz (6), Fontaine (5), W. Sobiech (5), Eivery, Poboży, Zmierczak, R. Sobiech (DNP), Nogal (DNP). Trener: Piotr Kulpeksza
Pszczółka: Mack (22), Fassina (11), Jakubcova (9), Smalls (9), Stanaćev (3), Kuczyńska (3), Kurach (2), Sklepowicz, Niedźwiedzka, Duchnowska, Trzeciak. Trener: Krzysztof Szewczyk

Fot. Michał Piłat
Autor: Rafał Małys