Pszczółki wykonały zadanie. Ważny triumf nad Politechniką!

Dziewiątą wygraną w sezonie odniosły koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin. Akademiczki pokonały na wyjeździe DGT Politechnikę Gdańską 77-70. Tabela TUTAJ.

W pierwszej kwarcie rywalizacja miała wyrównany przebieg. Sporo zbiórek w ataku miały gdańszczanki, które w premierowej odsłonie spotkania w tym elemencie były znacznie lepsze. Dla Pszczółki był to słabszy fragment gry. Podopieczne Krzysztofa Szewczyka zmobilizowały się dopiero w drugiej kwarcie. Lublinianki zdecydowanie podniosły w niej swoją skuteczność rzutową z dystansu i to one schodziły na przerwę z prowadzeniem 41:36.

Trzecia kwarta to konsekwentna gra akademiczek z Lublina, które podtrzymały dyspozycję sprzed przerwy w grze. Po 30 minutach spotkania gdańszczanki wiedziały, że będą musiały gonić wynik. Na tablicy świetlnej było 61:55. W kluczowych momentach ostatniej kwarty swój zespół prowadziła do wygranej Ilaria Milazzo, która zdobywała kluczowe punkty z półdystansu. Włoszka zmotywowała swoje koleżanki do aktywnej gry w obronie, która zrekompensowała słabą skuteczność zbieranych piłek w ataku w całym spotkaniu. Mimo, że nie był to mecz wybitnych strzelczyń zza linii 6,75 metra, to w tym aspekcie gry Pszczółka okazała się minimalnie lepsza, ostatecznie pokonując DGT AZS Politechnikę Gdańsk 77:70. W środę w hicie 17. kolejki Energa Basket Ligi lublinianki zmierzą się u siebie z CCC Polkowice.

DGT AZS Politechnika Gdańska vs Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 70:77 ( 21:18, 15:23, 19:20, 15:16).
DGT: Jazime Davis 20, Ruth Hamblin 14, Jowita Ossowska 10, Martyna Pyka 10, Maja Scekić 8, Sylwia Bujniak 5, Kateryna Rymarenko 2, Karolina Strzelczyk 1
Pszczółka: Martina Fassina 16, Jennifer O’ Neill 15, Ilaria Milazzo 14, Morgan Bertsch 13, Elisabeth Pavel 6, Klaudia Niedźwiedzka 6, Karolina Poboży 4, Zuzanna Sklepowicz 3, Emilia Kośla

fot. Michał Piłat
Autor: Marek Jedynak