Siódma setka koszykarzy. Lubelski walec nie zwalnia tempa!

Koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin w efektowny sposób pokonali w hali Globus UJK Kielce 107-71. Najskuteczniejszy na parkiecie był Karol Obarek (26).

Pierwsi do kosza trafili rywale, a konkretnie Igor Jagiełło, który popisał się “trójką” (0-3). Tym samym odpowiedział jednak Karol Obarek (3-3). Dla gospodarzy początek meczu nie był łatwy. Wyrównana walka trwała przez trzy minuty. Gdy trzy oczka zdobył Michael Gospodarek (9-6), worek z punktami się już rozwiązał. Po trafieniu Adama Myśliwca było 16-6. Ostatecznie po pierwszej odsłonie Lublin wygrywał 31-18, a jej wynik rzutem trzypunktowym ustalił Krzysztof Wąsowicz. W drugiej kwarcie oglądaliśmy bardziej równy pojedynek niż dotychczas. Miejscowi grali dużo środkiem. Goście punktowali “za trzy” oraz z linii osobistych. Do przerwy w hali Globus było 57-41.

Początek trzeciej kwarty odebrał przyjezdnym jakąkolwiek szansę na korzystny wynik. Brylowali Gospodarek i Myśliwiec. Swoje dokładali koledzy z drużyny i przed ostatnią odsłoną mieliśmy rezultat 88-55. Ta nic nie zmieniła, prócz tego, że miejscowi po raz siódmy złamali barierę stu punktów, ostatecznie wygrywając 107-71. Akademicy są liderem Grupy B, rozgrywek 2. Ligi Mężczyzn.

Wiedzieliśmy, że Kielce grają szybko. Musieliśmy być przygotowani na obronę jeden na jeden. W pierwszej połowie mieliśmy troszkę problemów z ich zatrzymaniem, w drugiej było dużo lepiej. Atak funkcjonował dziś bardzo dobrze, oprócz wolnych, które nie chciały wpadać ‒ komentuje trener Przemysław Łuszczewski.

Chcieliśmy grać agresywnie, szybko, nie pozwolić rywalom na kontry. Wiedzieliśmy, jak lubią grać, dlatego plan był, by im to uniemożliwić. Kielce to nieprzewidywalny zespół, ale jednocześnie przewidywalny. Jest tu trochę szaleństwa. My byliśmy na to przygotowani. Może pierwsza połowa była w naszym wykonaniu trochę gorsza, ale trzecia kwarta już była dobra i to ona okazała się decydująca. Siódmy raz przekraczamy granicę stu punktów, zatem jest się z czego cieszyć ‒ mówi zawodnik U!NB, Adam Myśliwiec.

U!NB AZS UMCS Start Lublin vs AZS UJK Kielce 107-71 (31-18, 26-23, 31-14, 19-16)
U!NB: Obarek (26), Gospodarek (14), Waniewski (13), Myśliwiec (11), Wiśniewski (11), Pszczoła (8), Nycz (7), Jaworski (6), Matysek, Szewczyk, Kępka.

Autor: Kamil Wojdat/Rafał Małys