Rywal w EuroCup znany. Treningi rozpoczęte!

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin zainaugurowała oficjalne przygotowania do sezonu 21/22. Póki co w składzie krajowym.

Pierwszy trening pod okiem duetu trenerskiego Krzysztof Szewczyk/Marek Lebiedziński na nowym parkiecie lubelskiej hali MOSiR odbył się w czwartek (19 sierpnia). Udział w nim wzięły Polki, zarówno te z kadry ekstraklasowej Pszczółki jak i te, które oglądać będziemy na parkietach pierwszoligowych w barwach drugiej ekipy akademiczek.

Tego samego dnia poznaliśmy rywala lubelskiej ekipy w eliminacjach do rozgrywek EuroCup. Zielono-białe o awans powalczą ze Spartakiem Moskwa. Mecze odbędą się przed początkiem sezonu Energa Basket Ligi, we wrześniu.

To będzie na pewno ciężka przeprawa, ale w rozgrywkach EuroCup nie ma zespołów słabych. Szanse oceniam 50/50. Na pewno Spartak nie jest drużyną, przed którą musimy czuć znaczący respekt. Oczywiście podchodzimy do tego rywala z szacunkiem, ale przede wszystkim z wiarą we własne możliwości i wiarą w awans do fazy grupowej! – komentuje trener Szewczyk.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat