Nowa przyjmująca w ekipie AZS UMCS Volley Lublin

Aleksandra Elko to ósme ogniwo w kadrze AZS UMCS Volley Lublin na sezon 21/22. 25-latka w ekipie akademiczek będzie pełnić rolę przyjmującej.

To dla mierzącej 176 centymetrów siatkarki nowość, bo w dotychczasowej przygodzie z siatkówką występowała na pozycji libero. Ostatnie trzy lata spędziła w ekipie Politechniki Śląskiej, z którą rywalizowała na parkietach pierwszoligowych. Jej wcześniejszym klubem był Uniwersytet Opolski.

Przeprowadziłam się do Lublina razem z chłopakiem, który też gra w siatkówkę i w tym sezonie będzie reprezentował barwy Avii Świdnik. Cieszę się, że mogę dalej kontynuować swoją pasje i łączyć ją z pracą dzięki grze w AZS-ie. Mam nadzieje, że będziemy zespołem walczącym i udowodnimy na boisku swoją silę. Szczerze już nie mogę doczekać się początku sezonu, kiedy będę mogła sprawdzić się na nowej pozycji. W 1. lidze grałam na libero, natomiast do Lublina przyszłam na pozycję przyjmującej. Będzie to dla mnie dodatkowe wyzwanie i motywacja. Mam nadzieje, że będę w stanie pomoc drużynie również w ofensywie. Patrząc na nasz okres przygotowawczy jestem pewna, że będziemy walczyć o każdą piłkę i zostawimy dużo serducha na boisku. Bardzo bym chciała i tego nam wszystkim życzę, żebyśmy grały o najwyższe cele! – komentuje Aleksandra Elko.