Sezon e-sportowy rozkręca się na dobre

Już w najbliższych dniach e-sportowych kibiców AZS UMCS Lublin czeka wiele emocji. Zawodnicy FIFA 21 wystąpią w Klubowych Mistrzostwach Świata oraz Pucharze Polski!

Jako pierwszy, bo już w ten czwartek ruszy FIFA eClub World Cup 2020. Barw akademików bronić będzie dwójka: Michał “Amazing_Michu” Brzozowski (Xbox One) oraz Dawid “Dewidek” Kamasiński (PS 4). Dla klubu z Lublina będzie to drugi udział w tych rozgrywkach. Pierwszy raz uczestniczyli w ubiegłym roku. Wtedy, w innym składzie personalnym, zakończyli je na pierwszej fazie rywalizacji, ale pokazali się z dobrej strony, notując lepsze wyniki od takich firm jak Legia Warszawa, Lechia Gdańsk czy Wisła Płock.

Rok temu wypadliśmy całkiem nieźle na tle innych polskich organizacji esportowych. W tej edycji postaramy się o jeszcze lepszy wynik i być może uda się trochę namieszać w naszej dywizji. W zbliżających się kwalifikacjach reprezentować będą nas inni gracze, ale śmiało można pokusić się o stwierdzenie, że poziomem wcale nie odstają od zeszłorocznego składu ‒ zapowiada koordynator sekcji esportowej AZS UMCS Lublin, Grzegorz Kutrzepa.

Nieco więcej na tamat reprezentantów AZS UMCS Lublin:
“Dewidek” (TOP 8 Mistrzostw Polski FIFA 18, TOP 4 Ekstraklasa Games FIFA 19, TOP 8 Ekstraklasa Games FIFA 20).
“Amazing_Michu” (78. miejsce w tym roku w FUT Champions)

Pierwszy mecz zawodników AZS w czwartek. Rywalem duński Lyngby BK. Oto pozostałe zespoły w grupie akademików: Team BDS, Project Eversio, Fastpay WildCats, Boavista FC, Getafe, Urania eFoot.

W piątek z kolei AZS UMCS Lublin rozpocznie zmagania w Pucharze Polski. organizowanym przez PZPN. W nim rywalizacja toczyć się będzie na konsolach PS4, a o zwycięstwo dla Luxiony powalczą Jakub “Gdulinho” Gdula oraz Grzegorz “Hubertini96” Grzywaczewski. Rywalem Lublina będzie SF Fairant.

Jest to coś innowacyjnego i bardzo cieszy również fakt, że Polski Związek Piłki Nożnej umożliwił start w ePucharze Polski również m. in. drużynom futsalowym, dzięki czemu nasz klub również może wziąć w nim udział. Luxionę AZS UMCS Lublin reprezentować będą lokalni gracze, którzy dopiero pukają do drzwi polskiej sceny esportu. Przed nami regionalny etap eliminacji i mamy nadzieję, że to będzie dopiero początek wspaniałej przygody dla tych chłopaków. W rozgrywkach start zapowiedziało wiele uznanych polskich klubów, z naszego regionu chociażby Górnik Łęczna, który swoje zmagania rozpocznie od etapu centralnego ‒ mówi Grzegorz Kutrzepa.

Autor: Kamil Wojdat