Sezon zakończony sukcesem. Drużyna odebrała zasłużone gratulacje

Emocje po finale z BC Polkowice powoli opadają, więc przyszedł czas na podsumowanie sezonu. Odbyło się ono na specjalnej konferencji prasowej, w której uczestniczyły zawodniczki oraz sztab Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin, a także sponsorzy klubu.

Konferencja z udziałem mediów miała miejsce we wtorkowe południe w „Trójce” – Stołówce Akademickiej UMCS. Gospodarzem przedsięwzięcia był rektor UMCS prof. dr. hab. Radosław Dobrowolski, który pogratulował całemu zespołowi.

Bardzo się cieszę z tegorocznego sukcesu i czekam na kolejne w następnych sezonach. Gratuluję serdecznie dziewczynom, trenerom, całemu sztabowi, ale także prezesowi AZS UMCS Lublin, bo to bez wątpienia sukces całej organizacji – komentuje rektor UMCS prof. dr. hab. Radosław Dobrowolski.

Ten wynik nie byłby oczywiście możliwy bez sponsorów klubu. Ich zaufanie i wsparcie rozwoju dało zespołowi możliwość spełnienia marzenia jakim był medal mistrzostw Polski.

Jesteśmy bardzo dumni, że dziewczyny wywalczyły srebro, tym bardziej że zespół był najmłodszą drużyną podczas tych zawodów. To oznacza, że złoto jest oczywiście w zasięgu w przyszłości, czego życzę. Chciałbym serdecznie podziękować trenerowi, asystentowi oraz prezesowi klubu tego wspaniałego wyniku, bo przecież zespół doszedł także do 1/8 finału rozgrywek EuroCup. Życzymy dalszy sukcesów i trzymamy kciuki za zespół – mówi Zdzisław Szwed, członek zarządu Urzędu Marszałkowskiego.

Składam trenerowi Krzysztofowi Szewczykowi ogromne gratulacje, ponieważ od kilku lat pracuje z zespołem nad poziomem sportowym. Drużyna świetnie się spisywała i dzięki temu mamy ten sukces. To była praca zespołowa, bo na ten wynik złożyło się wiele środowisk i wiele osób. Na końcu tym, którzy są bohaterami tego wydarzenia, czyli naszym zawodniczkom, chciałbym szczególnie podziękować, bo takiej woli walki nie widzieliśmy od lat – gratuluje Prezydent Miasta Lublin dr. Krzysztof Żuk.

Podziękowania złożono na ręce partnerów zespołu. Są to: Miasto Lublin, UMCS, Województwo Lubelskie, Pszczółka, KSC, LW Bogdanka, Perła, VIVO, Bystra, Lotto, El Kabel.

Za sukcesem zespołu stoi wiele osób i była dziś okazja, że im podziękować za ten wkład. Na co dzień widzimy ich gdzieś tam na bandach, naklejkach czy w świecie mediów społecznościowych. Trzeba podziękować za wsparcie wszystkim, którzy z nami są, bo nie byłoby tej drużyny, gdyby nie nasi sponsorzy, nasi partnerzy, nasi przyjaciele. Dziś symbolicznie chcieliśmy przekazać im medal, które zdobyły nasze koszykarki, bo to również ich zasługa – tłumaczy prezes AZS UMCS Lublin Rafał Walczyk.

Fot. Elbrus Studio
Autor: Rafał Małys