Siatkarki powalczą o kolejne punkty. Przed nimi starcie z Ósemką Siedlce

AZS UMCS Volley Lublin rozpoczął nowy rok od zwycięstwa. Teraz przed siatkarkami z Lublina kolejne wyzwanie. W niedzielę podejmą u siebie UKS Ósemkę Siedlce.

Lublinianki pierwszy test w nowym roku mają za sobą. Z Warszawy wróciły z kompletem punktów, gdzie pokonały miejscową Spartę 3-0 (26-24, 25-14, 25-17). Nie był to mecz z marszu, bo po świętach akademiczki odbyły kilka jednostek treningowych. Prawie miesięczna przerwa od zmagań ligowych była jednak odczuwalna i dlatego pierwszy set zakończył się dopiero po walce na przewagi.

Początek meczu był nerwowy i ta gra falowała. Potrafiliśmy wyjść na 5 punktów przewagi, żeby po chwili je stracić. Fizycznie udało nam się wytrzymać pierwszą odsłonę i dlatego ją wygraliśmy. Dwa kolejne sety udało nam się już zdominować. Dobrze spisywał się blok, a skuteczne kontry zapewniały nam kolejne punkty. Śmiało mogę powiedzieć, że wyciągnęliśmy wnioski po naszym pierwszy spotkaniu w lidze – mówi Bartosz Jesień, trener lublinianek.

Akademiczki zajmują obecnie fotel wicelidera 2. Ligi Kobiet (Grupa 2). Teraz przed nimi pierwsze w tym roku domowe starcie. Do Lublina przyjedzie Ósemka Siedlce, która zamyka tabelę ligową. Pierwszy pojedynek obu ekip zakończył się pewnym zwycięstwem zielono-białych 3:0. Teraz czas na rewanż. Mimo, że na papierze gospodynie są zdecydowanymi faworytkami, to jak twierdził szkoleniowiec AZS, zespół rywalek potrafi namieszać.

Ósemka w tym sezonie potrafiła zdobyć punkty w starciach z zespołami z góry tabeli. My podejdziemy do tego meczu na 100%. Chcemy w pełni zrealizować zadania, które sobie postawiliśmy. Jeżeli zagramy tak jak dotychczas to uważam, że nie będziemy mieli problemu, żeby pokonać zespół z Siedlec – dodaje trener Bartosz Jesień.

Pojedynek siatkarek AZS UMCS Volley Lublin z UKS Ósemką Siedlce już w najbliższą niedzielę o godzinie 16:30. Miejscem zmagań będzie hala Centrum Kultury Fizycznej UMCS.