Zagrają, aby podtrzymać kapitalną serię meczów domowych bez porażki

Koszykarze AZS-u UMCS Start II Lublin w sobotę o godzinie 19:00 zagrają z SKS-em Starogard Gdański. Dla akademików będzie to szansa na ósme domowe zwycięstwo z rzędu.

Podopieczni trenera Przemysława Łuszczewskiego w hali MOSiR imienia Zdzisława Niedzieli są w tym sezonie niepokonani. Bilans 7-0 musi robić wrażenie na reszcie stawki. Żadna inna drużyna Suzuki 1. Ligi nie może pochwalić się takim osiągnięciem.

Zgoła inaczej lublinianie radzą sobie jednak w spotkaniach wyjazdowych (2-8). To sprawia, że miejscowi plasują się na 6. miejscu w stawce, co i tak należy uznać za świetny wynik beniaminka rozgrywek.

Cztery lokaty niżej znajdują się ich sobotni przeciwnicy ze Starogardu Gdańskiego. Podopieczni trenera Bartosza Strzało to solidny ligowy średniak, prezentujący równą formę. W ostatniej serii gier starogardzianie ulegli minimalnie we własnej hali Miastu Szkła Krosno 72-76. Najgroźniejszym zawodnikiem w szeregach najbliższych rywali akademików jest Szymon Ryżek, który zdobywa średnio 17.1 punktu na spotkanie.

Podróż do Lublina będzie sentymentalną dla Bartłomieja Karolaka, który przez kilka lat bronił barw ekipy lubelskiej. W drużynie trenera Łuszczewskiego występował do 2017 roku, skąd przeniósł się do Łańcuta. Tam spędził cztery sezony, a od jesieni 2021 roku broni barw SKS-u.

fot. Elbrus Studio
Autor: Kamil Wojdat