Stać nas na wiele ‒ mówi trener Tarkowski

W ostatnich dniach poznaliśmy datę początku rozgrywek 1. Ligi Futsalu. Szeregi Dzików już zasiliła czwórka nowych zawodników. Między innymi o tym porozmawialiśmy z trenerem akademików ‒ Konradem Tarkowskim.

Do zespołu dołączyło czterech nowych graczy. Jak oceniasz ich potencjał?

Cieszę się, że przychodzą do nas nowi zawodnicy. Mam nadzieję, że szybko zaaklimatyzują się w naszym zespole i sposobie grania. Jeśli ten proces przejdzie sprawnie, to będą oni wzmocnieniem dla naszej drużyny.

 

Skoro szeregi zasilili wspomniani już futsalisci, to znaczy, że kogoś z zeszłego sezonu zabraknie w składzie na kolejny sezon?

Na dzień dzisiejszy nikt nie zgłaszał jakichkolwiek chęci do zmiany barw klubowych.

 

To koniec transferów czy planowane są jeszcze jakieś wzmocnienia?

Do ligi jest jeszcze troszkę czasu, więc jeśli pojawi się jakaś okazja, to pewnie z niej skorzystamy

 

W czwartek poznaliśmy podział na grupy. Pojawiły się zespoły, z którymi wcześniej nie graliscie. Gdy patrzysz na Grupę Południową, to w którym jej miejscu umieściłbys AZS UMCS Lublin, jeśli chodzi o możliwości?

Jak to bywa w sporcie: boisko, a w naszym przypadku hala wszystko zweryfikuje. Wiem, że stać nas na wiele, ale musimy sobie na to ciężko zapracować. Nikt się przed nami nie położy.

 

Sezon startuje w drugiej połowie września. Kiedy pierwsze wspólne treningi? Będą jakieś sparingi, plan przygotowań gotowy?

Start przygotowań planowany jest na 10 sierpnia. W pierwszym tygodniu jedziemy na ciekawy turniej do Warszawy a w kolejnych tygodniach będziemy przyjmować rywali u siebie.

 

fot. Michał Piłat

Autor: Kamil Wojdat