Trójka z Lublina pobiegnie w Bydgoszczy

W środę (19 sierpnia) odbędzie się 2. Memoriał Imienia Ireny Szewińskiej. Udział w zmaganiach wezmą trzy zawodniczki AZS UMCS Lublin.

Rywalizacja w Bydgoszczy rozpocznie się o godzinie 17:45. Już kwadrans później w blokach stanie Karolina Kołeczek, która po raz pierwszy w tym sezonie powalczy na swoim koronnym dystansie ‒ 100 metrów przez płotki. Podopieczna trenera Piotra Maruszewskiego spośród wszystkich zgłoszonych do tego biegu, legitymuje się najlepszym rekordem życiowym (12.75 sekundy). Oprócz Polek na starcie zobaczymy reprezentantki Austrii, Belgii i Czech.

Na godzinę 18:55 przewidziany jest początek konkurencji 400 metrów kobiet. W drugiej serii obejrzymy Małgorzatę Hołub-Kowalik, która jeszcze w obecnym sezonie nie mierzyła się z tym dystansem. Póki co przecierała szlaki na 100, 200 i 300 metrów. Memoriał Szewińskiej będzie zatem pierwszym sprawdzianem formy przed zbliżającymi się Mistrzostwami Polski. Rywalizacja zapowiada się niezwykle interesująco, bo w Bydgoszczy obejrzymy także: Justynę Święty-Ersetic, Patrycję Wyciszkiewicz-Zawadzką czy Annę Kiełbasińską. Oprócz nich mocne zawodniczki zagraniczne.

Z kolei o 19:45 oczy wszystkich będą skierowane na Sofię Ennaoui. Ta w miniony weekend wystartowała pierwszy raz od jedenastu miesięcy i od razu skupiła na sobie uwagę całego sportowego środowiska. Podczas mityngu Diamentowej Ligi w Monako pobiła 39-letni rekord Polski na 1000 metrów. W Bydgoszczy pobiegnie na 800 metrów, a jej rywalkami będą Joanna Jóźwik, Angelika Cichocka, Noelie Yarigo (Kenia), Alexandra Bell (Wielka Brytania) czy Laura Muir, które mają lepsze życiówki od Sofii. Obsada zatem bardzo silna.

Transmisję z zawodów przeprowadzi TVP Sport. Będzie je można również obejrzeć na stronie internetowej sport.tvp.pl

 

fot. Paweł Skraba

Autor: Kamil Wojdat