Startują 36. Halowe Mistrzostwa Europy w Toruniu

Od czwartku (4 marca) do niedzieli (6 marca) Polacy będą rywalizować w 36. Lekkoatletycznych Halowych Mistrzostwach Europy w Toruniu.

Do walki o medale stanie ponad 40-stka biało-czerwonych, a wśród nich trójka zawodników AZS UMCS Lublin: Karolina Kołeczek, Marcin Lewandowski oraz Małgorzata Hołub-Kowalik.

Ostatnia z wymienionych weźmie udział tylko w biegu sztafetowym 4×400 metrów, choć początkowo miała także startować indywidualnie. Bez wątpienia Polki będą mocne i powalczą o medal. Czy obronią złoto sprzed dwóch lat? Łatwo nie będzie, bo sumy tegorocznych startów wskazują na drużynę holenderek.

Łatwego zadania nie będzie miał także Marcin Lewandowski, który już w czwartek wieczorem wystartuje w eliminacjach na 1500 metrów. Kandydatem do medalu bez wątpienia jest, ale czy złotego? W roli faworyta wystąpi Norweg, Jakob Ingebrigtsen. Lewandowski ma także minimum na 3000 metrów i tu także zobaczymy go na starcie.

O dobry wynik powalczy Karolina Kołeczek na dystansie 60 metrów przez płotki. Obecny sezon halowy jest dla niej niezwykle udany. Już kilka razy poprawiała życiówkę, która obecnie wynosi 7.96 sekundy. To siódmy tegoroczny wynik w Europie, dlatego w Toruniu wszystko jest możliwe!

fot. Paweł Skraba
Autor: Kamil Wojdat