Świetne zwieńczenie rywalizacji w Toruniu. Kolejne dwa tytuły mistrzowskie!

Halowe Mistrzostwa Polski w Toruniu były niezwykle udane dla lubelskich lekkoatletów. W niedzielę dorobek powiększyli o dwa złote i jeden srebrny krążek. Dodatkowo AZS UMCS Lublin zwyciężył w klasyfikacji medalowej mistrzostw.

Michał Rozmys wywalczył kolejny złoty krążek w Toruniu, a tym razem został halowym mistrzem Polski w biegu na 3000 metrów (7:54.93). Rywalizował między innymi z Szymonem Żywko, który do mety dobiegł jako siódmy (8:11.37). Sporo radości dostarczyła nam sztafeta mieszana 4×400 metrów, która sięgnęła po złoto (3:25.50). Ten sukces to zasługa drużyny złożonej z Cezarego Mirosława, Alicji Wrony-Kutrzepy, Mikołaja Kotyry i Wiktorii Drozd. Swój najlepszy wynik w sezonie w skoku w dal uzyskał Andrzej Kuch, a ten zagwarantował mu srebro (7.53).

Dla Alicji Wrony-Kutrzepy bieg sztafetowy nie był jedynym startem tego dnia, bo wcześniej ścigała się w finale na 400 metrów. W nim uzyskała czwarty najlepszy rezultat, a w dodatku pobiła rekord życiowy (53.36). Dobrze zapowiadała się rywalizacja Michała Kitlińskiego, który w finałowym wyścigu na 800 metrów przez dłuższy czas był na czele stawki. Niestety tego tempa nie utrzymał i do mety dotarł jako siódmy (1:50.94).

Mistrzostwa w Toruniu były dla AZS-u UMCS Lublin bardzo udane, a świetnym potwierdzeniem tego jest zwycięstwo w klasyfikacji medalowej. Łupem akademików padło łącznie pięć medali seniorskich (3 złote i 2 srebrne) oraz trzy medale w klasyfikacji U23 (2 srebrne i 1 brązowy). A oto nasi medaliści:

Seniorzy

  • Złoto: Rozmys (1500m i 3000m), sztafeta 4x400m mix (Mirosław, WronaKutrzepa, Kotyra, Drozd)
  • Srebro: Ennaoui (1500m)

Młodzieżowcy

  • Srebro: Lempach (60m), Drozd (400m)
  • Brąz: Krupa (60m)

Autor: Rafał Małys