Szansa na pierwsze zwycięstwo. W niedzielę spotkanie z Politechniką

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin po trudnym początku sezonu w niedzielę (25 października) stanie przed szansą na pierwszą wygraną. Lublinianki we własnej hali podejmą DGT Politechnikę Gdańską.

Najbliższe rywalki zielono-białych maja za sobą dopiero jeden mecz. W trzech pierwszych kolejkach nie oglądaliśmy ich na parkiecie z powodu sytuacji związanej z pandemią koronawirusa. W czwartej serii gier starcie Politechniki zostało przełożone z powodu udziału zawodniczek w finałach Akademickich Mistrzostw Polski. Gdańszczanki na parkietach EBLK wybiegły dopiero 21 października. W zaległym meczu 2. kolejki podopieczne trenera Wojciecha Szawarskiego pokonały GTK Gdynia 86-67. Jednak młody zespół GTK przegrał póki co wszystkie cztery spotkania ligowe, dlatego trudno po tym starciu wyciągać wnioski dotyczące siły Politechniki.

Na turnieju przedsezonowym w Toruniu Pszczółki pokonały swoje najbliższe przeciwniczki 79-64. Ale w lidze zespół trenera Krzysztofa Szewczyka wciąż czeka na zwycięstwo. Po porażkach z Arką oraz CCC niedzielny mecz z Gdańskiem wydaje się idealną ku temu okazją.

Czy tak się stanie, przekonamy się niebawem. Mecz odbędzie bez udziału kibiców. Początek w niedzielę (25 października) o godzinie 18:00. Transmisja na stronie TVCOM.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat