Sobotni wieczór z futsalem. Luxiona podejmie lidera!

W najbliższą sobotę (24 października) prowadzeni przez trenera Konrada Tarkowskiego futsaliści Luxiony AZS UMCS Lublin zmierzą się z Górnikiem Polkowice.

Bez wątpienia będzie to jedno z ciekawszych spotkań 6. kolejki w Grupie Południowej 1. Ligi Futsalu. Ostatnie starcie obu ekip miało miejsce w listopadzie ubiegłego roku. Wtedy na wyjeździe 2-1 wygrali lublinianie.

Sytuacja jednak różni się od tej z zeszłego sezonu. Górnik nie stracił jeszcze choćby punktu, zwyciężając we wszystkich pięciu meczach rozgrywek 20/21. Nad drugą w tabeli ekipą Sośnicy Gliwice, podopieczni trenera Grzegorza Nowaka mają już aż sześć oczek zapasu. Najlepszym strzelcem zespołu jest Marcel Wolan, który do siatki rywali trafiał dziewięć razy.

Zawodnicy Luxiony z bilansem 2-1-2 zajmują siódme miejsce. O zwycięstwo w meczu z Górnikiem łatwo nie będzie, ale tylko ono sprawi, że Dziki zachowają kontakt z liderem. W przeciwnym razie strata będzie wynosiła już dziesięć punktów. Tabela TUTAJ.

Początek spotkania w sobotę (24 października) o godzinie 20:00. Transmisja z hali Globus na kanale klubowym (TUTAJ). Mecz odbędzie się bez udziału publiczności.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat