Pszczółka nadal bez wygranej

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin uległa w wyjazdowym starciu w Polkowicach 74-90. Najwięcej punktów na parkiecie zdobyła zawodniczka gospodyń, Keisha Hampton (27).

Od początku spotkania inicjatywa leżała po stronie podopiecznych trenera Karola Kowalewskiego. Na półmetku pierwszej odsłony miały sześć oczek zapasu (12-6). Gdy rzutem spoza łuku popisała się Klaudia Gertchen było już 18-9. Krzysztof Szewczyk poprosił o czas dla swojej drużyny. Jednak po nim Pszczółki straciły piłkę, a kolejną “trójkę” ustrzeliła Gertchen (21-9). Ostatecznie pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 25-13. Ostatnim akcentem tej części meczu było trafienie Morgan Bertsch. Również ona rozpoczęła skuteczną próbę kolejną odsłonę (25-15). Ale polkowiczanki cały czas kontrolowały boiskowe wydarzenia. Swoje oczka dokładała Keisha Hampton. Amerykanka była najskuteczniejszą zawodniczką pierwszej części meczu, łącznie zdobywając 18 oczek. Do szatni zespoły schodziły przy wyniku 51-29.

Po zmianie stron Pszczółki dużo grały środkiem, próbowały także rzutów z dystansu i to przynosiło efekty w postaci punktów. Ale punktowały również miejscowe. Dobre zawody rozgrywała Gajda. Wyrównana trzecia kwarta przybliżała do ostatecznego triumfu CCC. Lublin grał lepiej niż w pierwszych dwóch odsłonach. Podobnie sytuacja wyglądała w ostatnich dziesięciu minutach. Jednak wysoka przewaga CCC sprawiała, że miejscowe mogły być spokojne o wynik. Nie pomagała bardzo dobra dyspozycja Karoliny Poboży, która zwłaszcza w końcówce brała na siebie ciężar zdobywania punktów. Mimo że po przerwie zespołem lepszym był AZS, to Polkowice wygrały 90-74. Dla Pszczółek była to druga porażka w sezonie. Kolejny mecz akademiczek w niedzielę o godzinie 18:00 w Lublinie. Rywalem Politechnika Gdańska. Tabela TUTAJ.

CCC Polkowice ‒ Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 90-74 (25-13, 26-16, 21-24, 18-21)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin: Jennifer O’Neill (12), Ilaria Milazzo (6), Karolina Poboży (10), Martina Fassina (5), Morgan Bertsch (15), Zuzanna Sklepowicz (6), Wiktoria Duchnowska, Elisabeth Pavel (9), Klaudia Niedźwiedzka (11), Olga Trzeciak.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat