Trzy medale, a każdy z innego kruszcu

Faworyci nie zawiedli, więc długo nie musieliśmy czekać na pierwsze medale. Złoto, srebro i brąz po pierwszym dniu sprawiają, że AZS UMCS Lublin jest w czołówce rankingu medalowego.

Oskar Stachnik trzeci rok z rzędu sięgnął po mistrzostwo Polski w rzucie dyskiem i zgodnie z przewidywaniami kwestia złota rozstrzygnęła pomiędzy nim a Robertem Urbankiem. Co ciekawe obaj rozpoczęli od 59.99 metra. W kolejnych próbach lepszy już był Stachnik, a złoto wywalczył z wynikiem 62.22 metra. Kolejny medal wywalczyła nowa zawodniczka AZS-u UMCS Lublin, czyli Marcelina Witek-Konofał. W rzucie oszczepem zmierzono tylko jej wynik z drugiej próby, ale była ona warta srebrnego medalu (54.29). Kolejny medal w karierze na 3000 metrów z przeszkodami wywalczyła Patrycja Kapała. Do mety dobiegła trzecia i w dodatku z nowym rekordem życiowym (9:42.09 PB).

Obiecujący start broniącego tytułu Krzysztofa Hołuba. Zwyciężył w swojej serii eliminacyjnej na 400 metrów przez płotki (52.38) i awansował do finału. W nim zobaczymy także Oskara Gołębiowskiego, który w swoim biegu eliminacyjnym był drugi (52.75). Do finałowej ósemce na 100 metrów mężczyzn weszło dwóch lekkoatletów AZS-u UMCS Lublin. Najlepiej poradził sobie Jakub Lempach, który był czwarty (10.72), a siódmy dobiegł Patryk Krupa (10.81). Rywalizację jeszcze na etapie eliminacji zakończył Hubert Kozelan (10.77).

Ogromne nadzieje wiążemy z dystansem 800 metrów, bo w pierwszym biegu eliminacyjnym wygrał Bartosz Kitliński (1:53.32), a tuż za nim był Michał Rozmys (1:53.48). U pań zaś miejsce w finale zagwarantowała sobie Adrianna Topolnicka (2:05.23). Sporo działo się także na dystansie o połowę krótszym, gdzie Alicja Wrona-Kutrzepa ustanowiła nowy rekord życiowy i wywalczyła awans (52.30 PB). U panów do walki o medal przystąpią Patryk Grzegorzewicz (46.70) oraz Mikołaj Kotyra (47.23 PB).

Poniżej prezentujemy pozostałe wyniki reprezentantów AZS-u UMCS Lublin:

• 800 metrów: Karol Lesiczka (1:52.74), Michał Kitliński (1:57.19)
  • 400 metrów: Maciej Hołub (47.35 SB), Wiktoria Drozd (54.08)
  • 400 metrów przez płotki: Łukasz Bańka (54.57), Weronika Taracha (61.22)

Poniżej prezentujemy plany startowe na drugi dzień mistrzostw:
10:55 Eliminacje 200 metrów mężczyzn (Jakub Chmiel, Łukasz Żak)
11:25 Eliminacje 100 metrów przez płotki kobiet (Zuzanna Gozdera)
11:55 Eliminacje 110 metrów przez płotki mężczyzn (Michał Sierocki)
12:00 Dysk kobiet (Daria Zabawska, Weronika Muszyńska)
17:55 Oszczep mężczyzn (Mateusz Kwaśniewski)
18:10 Finał 400 metrów przez płotki mężczyzn (Krzysztof Hołub, Oskar Gołębiowski)
18:50 Finał 200 metrów mężczyzn (ew. Jakub Chmiel, Łukasz Żak)
19:10 Finał 800 metrów kobiet (Adrianna Topolnicka)
19:35 Finał 800 metrów mężczyzn (Bartosz Kitliński, Michał Rozmys)
20:10 Finał 110 metrów przez płotki mężczyzn (ew. Michał Sierocki)
20:30 Finał 400 metrów mężczyzn (Mikołaj Kotyra, Patryk Grzegorzewicz)
20:50 Finał 100 metrów przez płotki kobiet (Zuzanna Gozdera)
21:10 Finał 400 metrów kobiet (Alicja Wrona-Kutrzepa)