Udana inauguracja koszykarzy w Suzuki 1. Lidze

Koszykarze AZS UMCS Start II Lublin pokonali w swoim pierwszym meczu na pierwszoligowych parkietach Księżaka Łowicz 88-80. Dużą role odegrali nowi w ekipie lubelskiej zawodnicy.

Spotkanie od celnego rzutu za trzy punkty rozpoczął Bartłomiej Pelczar. Kiedy po niespełna dwóch minutach gry trafił Bartosz Ciechociński zrobiło się już 7-0. Daniel Dawno otworzył wynik po stronie gości (7-2). Przewaga miejscowych utrzymywała się przez pierwsze cztery minuty, ale przy stanie 14-6 do głosu zaczęli dochodzić przyjezdni. Do remisu 18-18 doprowadził Arkadiusz Kobus. Koniec końców po pierwszej kwarcie tablica pokazywała wynik 24-21, a wynik ustalił Krzysztof Wąsowicz zza łuku. W kolejnej odsłonie akademicy ponownie zaczęli odskakiwać. Skuteczny z dystansu był Pelczar. To właśnie po jego punktach lublinianie prowadzili już 47-37. Na przerwę ekipy udały się przy rezultacie 48-41.

Zaledwie czterech minut potrzebowali rywale, aby wyrównać stan pojedynku (52-52). Zdołali wyjść na prowadzenie, gdy trzy oczka zdobył Maksymilian Motel (54-55). Ale tym samym momentalnie odpowiedział Karol Obarek (57-55). Minimalna zaliczka utrzymała się do zakończenia trzeciej odsłony (63-61). Od początku czwartej kwarty wyraźnie dominowali lublinianie. To zaowocowało szybko wypracowaną różnicą dziesięciu punktów (74-64). Minęło dopiero dwie i pół minuty gry. Kolejny fragment należał jednak do Księżaka. Znów wynik był na styku (77-74). Rywalizacja w tej części toczyła się falami, a kolejna ponownie była po stronie Lublina, który ostatecznie zwyciężył 88-80. Wynik ustalił najskuteczniejszy w ekipie trenera Przemysława Łuszczewskiego, zdobywca 17 oczek, Bartosz Ciechociński.

AZS UMCS Start II Lublin vs KS Księżak Łowicz 88-80 (24-21, 24-20, 15-20, 25-19)
AZS UMCS: Ciechociński (17), Wąsowicz (15), Walda (15), Obarek (12), Pelczar (9), Muda (6), Myśliwiec (6), Stopierzyński (5), Ziółko (3), Pszczoła, Nycz, Kępka (DNP).
Księżak: Kobus (20), Robak (14), Motel (13), Dawdo (12), Stanios (9), Świderski (6), Dylik (4), Fatz (2), Kramarz (DNP), Bogus (DNP).