Walka o czwarte ligowe zwycięstwo. Na drodze lublinianek Energa Toruń

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin rywalizują na ogromnych obrotach. Jeszcze w czwartek grały w EuroCup, a teraz przed nimi pojedynek ligowy. W niedzielę podejmą u siebie Energę Toruń.

Akademiczki nie mogły sobie lepiej wymarzyć startu rozgrywek Energa Basket Ligi Kobiet. Po trzech kolejkach są nadal niepokonane. Wygrały na inaugurację rozgrywek na własnym parkiecie ze Ślęzą Wrocław 58-52. Kolejne spotkania rozegrały na wyjeździe. Komplety punktów wywiozły po zwycięstwie nad GTK Gdynia 80:66 oraz nad PolskaStrefaInwestycji Eneą Gorzów Wielkopolski 72-69. W niedzielę powrót na własny parkiet nie będzie jednak łatwy, bo w międzyczasie lublinianki rozgrywały mecze w rozgrywkach EuroCup. Na pewno w starciu z Energą zielono-białe będą chciały zmazać czwartkową gorycz porażki z białoruskim Horizontem Mińsk 58-80 będą.

Torunianki do tej pory spotkania rozgrywały w roli gospodyń i będzie to ich pierwszy mecz wyjazdowy. Na trzy mecze we własnej hali raz wygrały i dwa razy uległy swoim rywalkom. To jedyne zwycięstwo odniosły w ostatnie kolejce w starciu z GTK Gdynia, więc na mecz w Lublinie wyjdą bardziej podbudowane.

Mecze bezpośrednie obu zespołów w poprzedniej edycji rozgrywek kończyły się na korzyść podopiecznych Krzysztofa Szewczyka. Spotkanie w Lublinie pewnie wygrały gospodynie 93:40, a rewanż w Toruniu również zakończył się zwycięstwem akademiczek 74:65. Jak tym razem rozstrzygnie się to starcie? Przekonamy się już w niedzielę od godziny 18:00.

Ciężko jest przygotowywać się do meczów na takiej intensywności. Jest to wręcz niemożliwe. W pewnym momencie może przyjść kryzys z powodu zmęczenia. Nakładają się podróże i spotkania co trzy dni. Zostały nam jeszcze trzy mecze przed przerwą reprezentacyjną i musimy zdobyć jak najwięcej punktów. Teraz przed nami starcie z Energą Toruń. Rywalki mają swoje atuty, a ostatnie zwycięstwo na pewno sprawiło, że przyjadą tu w dobrych nastrojach i z chęcią zwycięstwa. My jednak wiemy, czego się spodziewać – mówi Krzysztof Szewczyk, trener Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin.

Bilety dostępne w sklepie internetowym klubu oraz przed spotkaniem w kasach hali MOSiR.

Pamiętaj ponadto, że bilet ulgowy przysługuje uczniom oraz studentom do 26 roku życia oraz osobom powyżej 65 roku życia. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo!  Bilet ulgowy przysługuje również posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej!

Fot. Michał Piłat