Weekend na wyjeździe: Futsaliści Luxiony z wyczekiwanym przełamaniem

Swoje ligowe mecze wyjazdowe rozgrały trzy ekipy AZS UMCS Lublin. O punkty walczyli koszykarze, szczypiorniści oraz futsaliści. Właśnie dla tych ostatnich była to kolejka przełomowa.

Zawodnicy Luxiony udali się do Kobierzyc na mecz z ostatnim w tabeli zespołem Come-On Kobierzyce. Po serii czterech meczów bez wygranej lublinianie zajmowali miejsce przedostatnie. Dla obu drużyn to starcie było zatem szczególnie istotne. W 15. minucie prowadzenie zielono-białym dał kapitan, Jakub Wankiewicz (0-1). Jednak do remisu na cztery minuty przed przerwą doprowadził Michał Zboch (1-1). Lublinianie z odpowiedzią nie zamierzali długo czekać. Zaledwie kilkadziesiąt sekund później ponowne prowadzenie dał im Cezary Zdunek (1-2). Przy takim wyniku zespoły udały się do szatni. Po zmianie stron rezultat podwyższył Zdunek (1-3), a wynik trafieniem z 38. minuty ustalił Tomasz Sekrecki (1-4). Dzięki wygranej akademicy awansowali na 9. miejsce w tabeli 1. Ligi (grupa południowa).

Czwartą wygraną w piątym meczu sezonu odnieśli świetnie dysponowani szczypiorniści. Podopieczni trenera Łukasza Achruka tym razem udali się do Łodzi na mecz z Victorią. Spotkanie wyrównane było jedynie przez pierwsze dziesięć minut, do stanu (4-5). Po tym czasie zdecydowanie górować zaczęli lublinianie. W ich szeregach błyszczeli Michał Rogalski, Krzysztof Janicki oraz najskuteczniejszy na parkiecie – Antoni Maciąg (9 goli). AZS wygrał 33-25 i jest wiceliderem swojej grupy.

Dwa spotkania wyjazdowe za koszykarzami AZS UMCS Start. Niestety dla kibiców lubelskich, oba zakończyły się porażkami drużyny trenera Przemysława Łuszczewskiego. Najpierw w środę akademicy nie sprostali w Łańcucie Sokołowi, ulegając 69-83. Trzy dni później lublinianie przegrali w Tychach z GKS-em 62-93. Tabela TUTAJ.