Miński Horizont na drodze Pszczółek

W trzecim meczu fazy grupowej rozgrywek EuroCup, koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin podejmą w hali MOSiR białoruski Horizont Mińsk. Początek spotkania w czwartek (28 października) o godzinie 18:00.

Rywalki akademiczek jak na razie nie zaznały smaku wygranej w rozgrywkach. Z Gorzowem Wielkopolskim przegrały 58-80, z kolei z tureckim Mersin 55-78. To sytuuje Horizont na ostatnim miejscu grupy C. Pszczółki z bilansem 1-1 są na miejscu drugim. Tyle samo punktów na koncie mają gorzowianki, ale je czeka w najbliższej kolejce starcie z faworyzowanymu turczynkami, jak na razie niepokonanymi w grupie.

W obu pojedynkach Horizontu najlepszą zawodniczką była Anastasiya Verameyenka, która zdobywała 13 i 20 punktów.  Wydaje się zatem, że to właśnie ze strony skrzydłowej może płynąć największe zagrożenie.

Pszczółki znajdują się aktualnie w świetnej formie. W lidze polskiej jak na razie wygrały wszystkie swoje spotkania. W całym sezonie uległy tylko raz, w wyjazdowym meczu EuroCup w Turcji. Akademiczki zagrały tam jednak bez trzech zawodniczek: Emilii Kośli, Klaudii Niedźwiedzkiej oraz Martiny Fassiny. Włoszki w meczu z Horizontem także nie zobaczymy.

Bilety na to spotkanie w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin oraz przed meczem w kasach hali MOSiR. Wszyscy studenci Uniwersytetu Marii-Curie Skłodowskiej za okazaniem ważnej legitymacji otrzymają darmową wejściówkę.

Pamiętaj ponadto, że bilet ulgowy przysługuje uczniom oraz studentom do 26 roku życia oraz osobom powyżej 65 roku życia. Dzieci do lat 7 wchodzą za darmo!  Bilet ulgowy przysługuje również posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej!

www.lubelskie.pl, www.invest.lubelskie.pl