Weekendowe mecze domowe: Plan gier

W nadchodzący weekend czekają nas trzy domowe starcia lubelskich akademików. O punkty w roli gospodarzy powalczą tenisiści stołowi oraz pierwszo i drugoligowe koszykarki.

Porażka? Oni nie znają takiego słowa! Tenisiści stołowi ATS-u Akanza AZS UMCS Lublin są niepokonani w tym sezonie, a to przekłada się na pierwszą lokatę w rozrywkach 2. Ligi Tenisa Stołowego. Swoją serię zwycięstw będą mogli przedłużyć w ostatnim meczu w tym roku, który rozegrają na własnym terenie, bo do Lublina przyjedzie KS Ogniwo Chełm. Oba zespoły w tabeli dzieli pięć miejsc, a o tym czy ta różnica przełoży się na mecz przekonamy się już w piątek o godzinie 19:30 w Szkole Podstawowej nr 23.

O przełamanie walczą pierwszoligowe koszykarki AZS UMCS II Lublin, ale to zadanie nie należy do najłatwiejszych. Czeka ich mecz w akademickich derbach z AZS-em Uniwersytet Warszawski. Trzy zwycięstwa i jedna przegrana – tak wygląda sytuacja warszawianek w spotkaniach wyjazdowych. Identycznym bilansem, ale w meczach domowych mogą się pochwalić lublinianki. O tym która z ekip będzie mogła dopisać na swoje konto kolejną wygraną przekonamy się już w niedzielę o godzinie 19:00 w Hali MOSiR.

W sobotę na parkiet wyjdą z kolei drugoligowe koszykarki AZS UMCS Lublin, które w hali MOSiR podejmą AKS Zły Warszawa. Przyjezdne zajmują fotel wicelidera w 2. Lidze Kobiet (Grupa B), natomiast zielono-białe są dwie lokaty niżej. Lublinianki po pięciu spotkaniach mają na swoim koncie zaledwie jedną wygraną, ale to zwycięstwo odniosły na własnym terenie. Czy atut własnego parkietu i tym razem przesądzi o końcowym wyniku dowiemy się już w sobotę o godzinie 17:00.

Fot. Michał Piłat