Wyścig na szczyt Rektoratu UMCS

Przed nami kolejny Bieg na szczyt UMCS, ale tym razem będzie to edycja Mikołajkowa. Reguły pozostają jednak niezmienne, a metą jak zawsze jest XV piętro budynku Rektoratu Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej. Bieg odbędzie się 6 grudnia, ale zapisy już trwają!

Ścigać można się nie tylko na stadionie lekkoatletycznym czy w parku, ale również … na klatce schodowej. Rektorat UMCS znajduje się na 15. piętrze, a już sam wjazd windą zajmuje dłuższą chwilę. AZS UMCS Lublin szuka śmiałków, którzy podejmą się wyzwania pokonania 300 schodów. Dla tych najlepszych są przewidziane nagrody.

W imieniu KU AZS UMCS zapraszam społeczność akademicką do wzięcia udziału w “Mikołajkowym biegu na szczyt”. Zadaniem uczestników będzie wbiec jak najszybciej na szczyt rektoratu UMCS, ale głównym celem wydarzenia jest tak naprawdę integracja społeczności akademickiej i propagowanie aktywności fizycznej. Serdecznie zapraszamy do udziału! – mówi Jolanta Kościuk, organizatorka zawodów.

Rywalizacja rozpocznie się już 6 grudnia o 15:30 w klatce północnej budynku Rektoratu UMCS. Liczba miejsc jest ograniczona i obowiązują wcześniejsze zapisy. W trakcie wydarzenia AZS UMCS przeprowadzi zbiórkę żywności oraz produktów chemicznych w ramach akcji ,,Szlachetna Paczki”. Najważniejsze odnośniki znajdują się poniżej.

Zapisy

Regulamin wydarzenia

Patronem Mikołajkowego Biegu na szczyt UMCS jest Rektor UMCS prof. dr hab. Radosław Dobrowolski.

Autor: Rafał Małys