Zatrzymają najskuteczniejszą ofensywę ligi? W niedzielę mecz z Zagłębiem

Przed obrończyniami tytułu piekielnie trudne zadanie, bo zmierzą się z najskuteczniejszym zespołem w Orlen Basket Lidze Kobiet. Już w niedzielę w Hali MOSiR starcie pomiędzy Polskim Cukrem AZS UMCS Lublin a MB Zagłębiem Sosnowiec.

Lubelska ekipa szuka stabilizacji w tym sezonie, bo jej forma w ostatnim czasie bardzo się waha. Na szczęście ostatnie starcie z LDLC ASVEL Feminin dało światełko w tunelu. Akademiczki zagrały bardzo ofensywnie, a ich gra cieszyła oko. Mimo nieznacznej porażki 72-73 z mistrzyniami Francji, widać, że w drużynie Krzysztofa Szewczyka coś drgnęło. Spotkanie w Lyonie kosztowało lublinianki jednak sporo sił i zdrowia.

Zobaczymy czy będziemy dysponować pełną kadrą na najbliższy mecz. W piątek z powodu urazu nie trenowała z nami Dominika Fiszer. To samo jest z Elin Gustavsson, która ma problem z kolanem. Część drużyny jest chora, więc sytuacja różowo nie wygląda, ale musimy sobie z tym radzić. Jeżeli sytuacja tych przeziębionych się nie pogorszy, to najprawdopodobniej zagrają. Co do kontuzjowanych zawodniczek decyzje jeszcze zapadną – wyjaśnił Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Do Lublina przyjedzie ekipa z Sosnowca, z którą lubelscy kibice nie mają najlepszych wspomnień. W kampanii zwieńczonej mistrzostwem Polski akademiczki dwukrotnie uległy sosnowiczankom w rundzie zasadniczej. W tym sezonie Zagłębie prezentuje bardzo wysoki poziom i z bilansem 5-1 na tę chwilę zajmuje pozycję wicelidera tabeli Orlen Basket Ligi Kobiet.

To są gracze podkoszowi, a Quinn i Zempare to są czołowi gracze ligi. Ta ich ofensywa się na tym opiera i jest to najskuteczniejszy zespół z ligi. Tak więc tutaj nie możemy pójść na wymianę ciosów, tylko ograniczyć ich w defensywie, popełniać jak najmniej błędów i wtedy mamy szansę na zwycięstwo – podkreślił trener Krzysztof Szewczyk.

Czy lublinianki zatrzymają rozpędzone Zagłębie? Na pewno przy tym przyda im się wasze wsparcie! Wpadnijcie w niedzielę o 20:00 do Hali MOSiR przy Alejach Zygmuntowskich 4. Bilety do nabycia w kasach biletowych przed rozpoczęciem spotkania, a także w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin. Dzieci do 7 lat wchodzą za darmo. Bilety ulgowe przysługują studentom do 26 roku życia, osobom po 65 roku życia oraz wszystkim posiadaczom Lubelskiej Karty Miejskiej.