Znamy finalistów czwartego dnia mistrzostw w pływaniu

Piątkowe eliminacje Głównych Mistrzostw Polski Seniorów i Młodzieżowców w Pływaniu przeszły już do historii. Wśród kandydatów do medalu w konkurencjach indywidualnych jest trójka zawodników AZS-u UMCS Lublin. Swoją formę zaprezentują również sztafety.

O pierwszy medal indywidualny powalczy pływak AZS-u UMCS Lublin Bartosz Piszczorowicz. Reprezentant zielono-białych ma na swoim koncie już trzy medale w sztafetach (dwa srebra i jeden brąz). Wieczorem będzie rywalizować o podium na 100 metrów stylem dowolnym, bo w eliminacjach uzyskał dziewiąty czas (51.01). W tej samej konkurencji, ale wśród pań, trzynasty rezultat należał do Natalii Lewandowskiej (58.24).

Gospodarze będą mieli aż dwójkę przedstawicieli w wyścigu po medale na 200 metrów motylkiem. Mowa o Wiktorii Cioch-Gradzik oraz o Martynie Piesko. Cioch-Gradzik uzyskała w porannej sesji ósmy najlepszy czas (2:25.92), natomiast jej koleżanka z drużyny Martyna Piesko uplasowała się lokatę niżej (2:26.11). Dla Wiktorii będzie to drugi finał o medale na mistrzostwach, bo wcześniej startowała na 400 metrów zmiennym, gdzie była szósta. Martyna z kolei ścigała się już na 50 metrów motylkiem (8 miejsce) oraz na 200 metrów grzbietem (6 miejsce).

To nie jest jednak koniec szans medalowych dla gospodarzy, bo popłyną jeszcze sztafety. Lubelscy pływacy utwierdzili już nas w przekonaniu, że w nich mierzą w jak najwyższe miejsca. Dziś wystartują w konkurencji kobiet i mężczyzn na 4×200 metrów stylem dowolnym.

Fot. Rafał Oleksiewicz/PZP
Autor: Rafał Małys