Znamy finalistów drugiego dnia zmagań

Sobotnie eliminacje to już historia. Poznaliśmy uczestników wieczornej rywalizacji, która rozpocznie się o godzinie 17:00.

Wśród pań na 50 metrów motylkiem najlepiej zaprezentowała się Joanna Świątek (UKP Gryf Dębica), która pokonała ten dystans w 26.93 sekundy. Tuż za nią z czasem 27.34 była Julia Maik (Kaliski Klub Sportowy ,,Włókniarz”). Obie zawodniczki rywalizowały ze sobą już wczoraj na 100 metrów motylkiem. Wtedy także lepsza okazała się Świątek.

Na 50 metrów, ale już grzbietem drugi najlepszy rezultat uzyskała zawodniczka AZS UMCS – Martyny Piesko. Na tym dystansie lepsza od nie była jedynie Adela Piskorska (UKS Shark Rudna). W rywalizacji w stylu dowolnym brylowała Marta Klimek (UKP Unia Oświęcim). Z czasem 4:21.66 osiągnęła najlepszy rezultat spośród swoich rywalek w wyścigu na 400 metrów. Warto przypomnieć, że Klimek już wczoraj zdobyła złoto w tej kategorii, ale dystans był wówczas o połowę krótszy.

W rywalizacji na 100 metrów klasycznym ponownie tego dnia mogliśmy ujrzeć reprezentantkę gospodarzy w czołówce. Na drugiej pozycji eliminacje zakończyła Maja Piotrowicz, która uzyskała czas 1:11.21. Lepsza od niej o niecałą sekundę była Maria Kłusek (WKS Śląsk Wrocław). Ostatnia rywalizacja wśród pań stoczyła się na 200 metrów stylem zmiennym. Walka była bardzo wyrównana, co pokazują uzyskane czasy przez TOP 3 w tej kategorii: Oliwia Cerlich z MKS ,,Ikar” Mielec ‒ 2:21:22, Zuzanna Famulok z UKP Unii Oświęcim ‒ 2:21.27, Emilia Mozołowska UKP ,,Polonia Warszawa” ‒ 2:21.38.

Wśród panów w pierwszej trójce rywalizacji na 50 metrów motylkiem mieliśmy medalistów z poprzedniego dnia: Mateusza Chowańca (UKS Wodnik Siemianowcie Śląskie), Bruno Kaźmierczaka (UKS GOS Raszyn) i Pawła Uryniuka (UKS G-8 Bielany Warszawa). Zawodnicy UKS G-8 Bielany Warszawa ponownie pokazali, że najlepiej czują się w rywalizacjach na 50 metrów. Kolejne starcie także odbyło się na tym dystansie, ale już stylem grzbietowym. Ponownie w pierwszej trójce znalazł się zawodnik UKS G-8 Bielany Warszawa. Tym razem był nim Krzysztof Radziszewski, którego rezultat 24.26 okazał się być najlepszym.

W kolejnych zmaganiach bardzo dobrze zaprezentował się brązowy medalista z wczorajszych zawodów – Adam Szczerba (AZS UMCS). Reprezentant gospodarzy uzyskał drugi najlepszy rezultat na 400 metrów stylem dowolnym. Przegrał jedynie z Wiktorem Grzegorczykiem (UKP Unia Oświęcim). W pierwszej szóstce 100 metrów klasykiem znalazło się dwóch zawodników zespołu z Lublina. Mowa o Jakubie Saganie i Norbercie Zacharzyńskim. Sagan z czasem 1:02.32 był trzeci, a Zacharzyńskiemu, wolniejszemu od swojego kolegi z zespołu o 0,4 sekundy, przypadła szósta lokata.

Ostatnie konkurencja eliminacyjna odbyła się na 200 metrów stylem zmiennym, pierwsza trójka wyglądała następująco: Kamil Sieradzki (UKP Unia Oświęcim), Kacper Korona (MKP Szczecin) i Jan Adamczyk (AZS UMCS Lublin).

Na tym zakończyły się dzisiejsze eliminacje. Już wieczorem przekonamy się kto tym razem sięgnie po medale.

fot. Michał Piłat
Autor: Rafał Małys