Pszczółka Polski Cukier rozpoczyna ogłaszanie kadry na rozgrywki 21/22!

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin odsłania karty przed nowym sezonem Energa Basket Ligi Kobiet. Na kolejny rok w Lublinie zostaje Martina Fassina!

22-letnia Włoszka do zespołu akademiczek dołączyła przed rokiem. Szybko zyskała sobie sympatię kibiców oraz uznanie trenera, stając się jedną z kluczowych zawodniczek zielono-białych. Fassina w trakcie sezonu wystąpiła łącznie w 27 spotkaniach. W lidze notowała średnio 10.7 punktu na mecz, a w Suzuki Pucharze Polski 13.

Mogąca występować na pozycjach rzucającej oraz niskiej skrzydłowej koszykarka, zanim przed rokiem trafiła do Pszczółki, była związana z rodzimą, włoską ligą. Sezony 18/19 i 19/20 spędziła w drużynie Famila Wuber Schio, z którą sięgnęła po mistrzostwo kraju w 2019 roku! Mimo młodego wieku ma za sobą debiut w rozgrywkach Euroligi.

Bardzo dobrze wspominam miniony rok w Lublinie. Codzienna praca z dziewczynami z drużyny oraz ze sztabem układały się świetnie. Dodatkowo wszyscy w klubie są dostępni i przyjemni, a to bardzo ważne, żeby dobrze wykonywać swoją pracę, żeby rosnąć razem w trakcie sezonu. Zatem nie była to dla mnie trudna decyzja, by tu zostać, gdy tylko rozpoczęliśmy rozmowy po play-offach – mówi Martina Fassina.

Obszerniejsza rozmowa z zawodniczką Pszczółki już wkrótce na naszej stronie internetowej.

Autor: Kamil Wojdat