AZS UMCS prowadzi w klasyfikacji medalowej po pierwszym dniu halowych mistrzostw

Mocny początek Halowych Mistrzostw Polski w Toruniu. W sobotę lubelscy lekkoatleci wywalczyli dwa medale seniorskie i trzy w klasyfikacji U23. Wiemy także kogo zobaczymy w niedzielnych finałach.

Oba medale seniorskie lekkoatleci AZS-u UMCS Lublin wywalczyli na dystansie 1500 metrów. Halowym mistrzem kraju został Michał Rozmys, któremu triumf zapewnił rezultat 3:47.00. Sofia Ennaoui była blisko krążka z najcenniejszego kruszcu, a do tego zabrakło naprawdę nie wiele. Zmagania kończy ze srebrem, co również jest ogromnym sukcesem (4:15.52).

W wyścigu na 60 metrów wzięła udział trójka reprezentantów lubelskiego klubu. Fantastycznie spisali się Jakub Lempach i Patryk Krupa, bo wywalczyli awans do finału, który odbył się jeszcze tego samego dnia. W nim Lempach uplasował się na czwartej pozycji (6.71), z kolei Krupa skończył lokatę niżej (6.76). Panowie nie wrócą jednak do domu z pustymi rękami, bo te wyniki zagwarantowały im odpowiednio srebro i brąz w kategorii U23. Tyle szczęścia nie miał Hubert Kozelan, który rywalizację zakończył na etapie eliminacji (6.93).

Ze swoich rezultatów mogą być zadowolone Alicja Wrona-Kutrzepa oraz Wiktoria Drozd, bo obie ustanowiły nowy rekord życiowy w biegu na 400 metrów. Dla pierwszej z nich był on gwarantem awansu do jutrzejszego finału (53.78). Chociaż do najlepszej szóstki nie załapała się Drozd, to jej wynik był drugim w klasyfikacji U23 i dał srebro w tej kategorii (54.37). Jeżeli zaś chodzi o zmagania mężczyzn na 400 metrów, to Cezary Mirosław linię mety przekroczył z czasem 47.95 sekundy, z kolei Mikołajowi Kotyrze potrzebne do tego było 48.52 sekundy. Żadnemu z nich niestety nie wystarczyło to na finał. Eliminacje za to na dystansie dwukrotnie dłuższym przeszedł Michał Kitliński i już w niedzielę powalczy o medal (1:51.14). Kamil Oleszek uzyskał rezultat 1:52.62 i nie przeszedł do kolejnego etapu.

Po pierwszym dniu Halowych Mistrzst Polski AZS UMCS Lublin prowadzi w klasyfikacji medalowej seniorów (złoto i srebro). Jeżeli chodzi o kategorię U24 to łupem lublinian padły jeden brązowy i dwa srebrne krążki.

Autor: Rafał Małys