Koniec przerwy. Wracamy do ligowych zmagań

Blisko miesiąc temu Polski Cukier AZS UMCS Lublin rozegrał ostatni mecz w lidze. Akademiczki w sobotę powrócę na parkiet, a na wyjeździe zmierzą się z MKS-em Pruszków.

Lubelskie zawodniczki bardzo dobrze spożytkowały przerwę w zmaganiach ligowych. Aleksandra Stanaćev, Katarina Zec oraz Tetiana Yurkevichus w narodowych barwach rywalizowały w eliminacjach do tegorocznych mistrzostw Europy. Część zawodniczek z Polski natomiast wzięła udział w finałach Lotto 3×3 Liga, gdzie wywalczyła trzecie miejsce. Po brązowe medale sięgnęły Magdalena Ziętara, Aleksandra Zięmborska, Olga Trzeciak i Aleksandra Kuczyńska. Teraz zobaczymy, w jakiej dyspozycji wrócą do rozgrywek krajowych.

Drużyna z Pruszkowa walczy o utrzymanie, natomiast celem zespołu z Lublina jest jak najlepsze rozstawienie przed play-offami. Popularne ,,Pszczółki” są zdecydowanymi faworytkami, a na tym etapie nie ma już miejsca na błędy, bo stawka ogromna. Obecnie akademiczki są na szóstej pozycji w tabeli, ale mają jeszcze zaległy mecz.

Zostały nam cztery spotkania do zakończenia sezonu zasadniczego i nie ukrywam, że zwycięstwo w meczu z Pruszkowem to dla nas obowiązek, jeśli chcemy myśleć o trzecim miejscu. Wiemy jednak, że to trudny teren i nie lekceważymy rywala. Wróciłyśmy do treningów po krótkiej przerwie, dopiero w środę miałyśmy trening w pełnym składzie. Widać było, że każdy bardzo chciał. Zdajemy sobie sprawę, że przed nami najważniejsza część sezonu i nie ma już miejsca na wpadki – zapowiada Magdalena Ziętara, koszykarka wicemistrzyń Polski.

Pojedynek pomiędzy Polski Cukrem AZS UMCS Lublin a MKS-em Pruszków już w sobotę o 20:30. Transmisja z tego spotkania dostępna na stronie Emocje.TV. Trzymajcie kciuki za lubelską ekipę! Przypominamy również, że już w środę o 20:00 lublinianki zagrają na własnym terenie z 1KS Ślęzą Wrocław, a bilety na to spotkanie są już na dostępne w sklepie internetowym AZS UMCS Lublin.