Futsaliści wracają do gry. Na początek “Dzikie derby”

W pierwszym meczu rundy rewanżowej rozgrywek 1. Ligi Futsalu, Luxiona AZS UMCS Lublin podejmie Heiro Rzeszów. Spotkanie odbędzie się w hali I Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Broniewskiego w Świdniku.

Mimo że to dopiero początek rundy, to dla obu drużyn niedzielne starcie jest jednym z kluczowych może nawet dla losów całego sezonu. A przynajmniej tak się może wydawać.

Lublinianie z dorobkiem 10 punktów zajmują przedostatnie miejsce w tabeli grupy południowej. Jest to miejsce w strefie spadkowej… Tylko lokatę wyżej od nich z 12. oczkami na koncie są zawodnicy z Podkarpacia. Obie ekipy realnie zagrożone są zatem opuszczeniem pierwszoligowej stawki, więc od początku roku grają pod sporą presją.

W pierwszym meczu pomiędzy Luxioną a Heiro padł remis 1-1. Wtedy w ostatniej minucie punkt dla akademików uratował Marcin Ostrowski. Tym razem remis nikogo nie zadowoli. Z pewnością obie ekipy zagrają o komplet punktów.

Lublinianie udanie zakończyli rok, zwyciężając z Gwiazdą Ruda Śląska 6-2. Z kolei w pierwszym spotkaniu 2022 roku, w Pucharze Polski, zielono-biali pokonali BSF Busko-Zdrój 3-0.

Czy w “dzikich derbach”, bo takim właśnie przydomkiem określane są obydwie drużyny, te lubelskie Dziki podtrzymają dobrą passe i wygrają trzeci mecz z kolei?

Początek spotkania w niedzielę (16 stycznia) o godzinie 19:00 w hali I Liceum Ogólnokształcącego imienia Władysława Broniewskiego w Świdniku.

fot. Michał Piłat
Autor: Kamil Wojdat