Imponujący początek sezonu. Tenisiści stołowi nie dali szans swoim rywalom!

ATS Akanza AZS UMCS Lublin pewnie pokonała LUKS “Kłos” Wolę Skromowską w meczu 1. kolejki rozgrywek 2. Ligi Tenisa Stołowego Mężczyzn. Akademicy rozbili rywali aż 10-0.

To była rewelacyjna inauguracja sezonu w wykonaniu tenisistów stołowych. W Centrum Kultury Fizycznej drużyna w składzie: Tomasz Słomka, Mateusz Warda, Radosław Chrześcian, Marek Zięba, Artur Słomka, Hubert Rogala bez najmniejszych kłopotów pokonała Wolę Skromowską aż 10-0. Akademicy wygrali 8 meczów singlowych oraz 2 deblowe. Teraz z niecierpliwością czekają na kolejne spotkania, o czym mówi kierownik zespołu, Filip Grajewski:

Przygotowania do rozgrywek rozpoczęliśmy tak naprawdę w lipcu. W sierpniu była przerwa od hali, ale we wrześniu znowu do niej wróciliśmy. Uważam, że jesteśmy w pełni gotowi na rozpoczynający się sezon i z niecierpliwością oczekujemy kolejnych spotkań. Na pewno będziemy chcieli je wygrywać i powalczyć o pierwsze miejsce w lidze. Aby awansować do 1. Ligi trzeba jeszcze przejść dwa baraże, więc będzie to naprawdę bardzo trudna sprawa, ale jeśli dobrze przepracujemy sezon, wówczas spróbujemy tego dokonać.

Wyniki pojedynków:
T. Słomka ‒ Pawlas 3-0
Warda ‒ Krasucki 3-1
T. Słomka/Chrześcian ‒ Pawlas/Stachyra 3-0
A. Słomka ‒ Krasucki 3-2
Warda ‒ Pawlas 3-2
Chrześcian ‒ Drewienkowski 3-1
Zięba ‒ Stachyra 3-2
Warda/A. Słomka ‒ Krasucki/Drewienkowski 3-0
Chrześcian ‒ Stachyra 3-1
Rogala ‒ Drewienkowski 3-0

fot. Marcin Golianek
Autor: Kamil Wojdat