Weekend na wyjeździe: dwie wygrane, dwie porażki

W miniony weekend cztery zespoły akademików walczyły o ligowe punkty w meczach wyjazdowych. Zwycięstwem zakończyło się starcie szczypiornistek prowadzonych przez trenera Patryka Maliszewskiego oraz koszykarzy trenera Przemysława Łuszczewskiego.

Piłkarki ręczne na inaugurację sezonu 1.Ligi Kobiet udały się do Jarosławia. Mecz z JKS San ustawił już jego początek. Po jedenastu minutach gry lublinianki prowadziły 8-0. Mimo, że późniejszy fragment był w ich wykonaniu zdecydowanie gorszy, to przewagi nie roztrwoniły. Do przerwy wygrywały 13-10, by ostatecznie triumfować 23-19. Najwięcej bramek dla akademiczek zdobyła Julia Skubacz (6).

W 2. kolejce zmagań 2. Ligi Koszykówki ponownie kapitalnie spisali się koszykarze U!NB AZS UMCS Start Lublin. W niej udali się do Warszawy na mecz z MKS Ochotą. W każdej kwarcie to akademicy byli zespołem lepszym, pewnie wygrywając drugi mecz w sezonie. Tym razem w stosunku 88-66. Najskuteczniejszym zawodnikiem na parkiecie był Krzysztof Wąsowicz (20).

Faworytem w starciu z Orlętami Zwoleń z pewnością nie byli szczypiorniści AZS UMCS Lublin. Jednak tanio skóry nie sprzedali, szczególnie z początku stawiając twardy opór potentatowi swojej grupy. W szeregach akademików dobrze zaprezentował się skrzydłowy ‒ Antoni Maciąg. Jednak jego dziewięć goli nie pomogło. Zielono-biali przegrali 22-30. Tabela 2. Ligi TUTAJ.

Z pewnością lekkim zaskoczeniem jest porażka futsalistów Luxiony AZS UMCS Lublin w Tarnowie. Dziki przegrały już drugi raz w tym sezonie, tym razem ulegając Unii 2-4. Po trzech kolejkach ligowych Dziki z dorobkiem trzech oczek na koncie plasują się dopiero na 9. miejscu Grupy Południowej.

JKS San Jarosław ‒ MKS AZS UMCS Lublin 23-19 (13-10)
MKS AZS UMCS Lublin: Monika Nóżka, Julia Skubacz (6), Aleksandra Matraszek, Klaudia Kuc (5), Elżbieta Żywot, Nadia Chodoń, Magdalena Markowicz (3), Gabriela Waris, Katarzyna Suszek (5), Gabriela Tomczyk (1), Julia Owczaruk (2), Dominika Żywarska, Diana Vlasiuk (1)

MKS Ochota Warszawa ‒ U!NB AZS UMCS Start Lublin 66-88 (19-23, 16-22, 14-24, 17-19)
U!NB AZS UMCS Start Lublin: Bartłomiej Nycz (13), Karol Szewczyk, Jan Wachowicz, Adam Myśliwiec (14), Jakub Stefaniuk, Krzysztof Wąsowicz (20), Karol Obarek (15), Szymon Jaworski (9), Wojciech Matysek, Tymoteusz Pszczoła (6), Kamil Waniewski (11)

Enea Orlęta Zwoleń ‒ AZS UMCS Lublin 30-22 (15-12)
AZS UMCS Lublin: Franciszek Grabowski, Piotr Makowski, Paweł Daniel (5), Grzegorz Wielgus (1), Filip Hańczur, Damian Skoczylas, Oskar Majewski (1), Karol Kołodziejczyk, Tomasz Sadło, Kamil Puchała, Jakub Rycerz (4), Jacek Stachowicz, Antoni Maciąg (7), Wiktor Jedut (2), MIkołaj Pergoł, Michał Gwiazda

Unia Tarnów ‒ Luxiona AZS UMCS Lublin 4-2 (1-0)
Luxiona AZS UMCS Lublin: Michał Ostrowski, Marcin Ostrowski, Tomasz Ławicki, Tomasz Sekrecki, Jakub Wankiewicz (gol), Damian Mazurkiewicz, Wiktor Rusyn (gol), Marcin Szyjduk, Jarosław Wójcik, Paweł Furtak, Adrian Parzyszek