Izabela Paszkiewicz z rekordem życiowym!

13. Półmaraton Poznański okazał się bardzo udany dla lekkoatletki AZS UMCS Lublin, Izabeli Paszkiewicz. Akademiczka przekroczyła linię mety jako trzecia, ustanawiając przy tym nowy rekord życiowy.

Podopieczna trenera Marka Jakubowskiego ostatnimi czasy znajduje się w fantastycznej dyspozycji, co potwierdza w każdym kolejnym starcie. Na początku miesiąca poprawiła życiówkę na 15 kilometrów, teraz przyszła pora na trasę półmaratonu. Ten poznański pokonała w czasie 1h 10 min 13s. To dało trzecie miejsce w stawce.

Szalone tempo kosztowało mnie dzisiaj trochę zdrowia. Miałam takie małe kryzysy na trasie, co też mogło wynikać z trudów całego sezonu. Jestem zadowolona, że udało się zrobić rekord życiowy, ale szkoda, że nie udało się złamać bariery jednej godziny i dziesięciu minut. Na 17. kilometrze miałam kolkę i myślę, że to właśnie tam straciłam cenne sekundy. Z drugiej strony, będę miała co robić w kolejnych startach – mówiła na mecie Izabela Paszkiewicz.

Wygrała Kenijka – Tabitha Gachia (1:09.02), a druga była inna Polska – Karolina Nadolska, która wynikiem 1:09.18 poprawiła rekord kraju.

fot. archiwum prywatne
Autor: Kamil Wojdat