Planowa wygrana Pszczółek w Gdyni

Koszykarki Pszczółki Polski Cukier AZS UMCS Lublin pewnie zwyciężyły w swoim drugim meczu Energa Basket Ligi Kobiet sezonu 2021/2022. Zielono-białe na dużym spokoju pokonały na wyjeździe zespół GTK Gdynia 88-60.

Za lubliniankami wygrany, czwartkowy mecz w rozgrywkach EuroCup. Przed nimi wyjazd do Turcji na kolejny mecz w europejskich pucharach. Trener Krzysztof Szewczyk musiał zatem rotować składem, aby dać odpocząć swoim podstawowym zawodniczkom. W spotkaniu z GTK szansę zaprezentowania się dostały wszystkie zgłoszone do rozgrywek koszykarki. Wynik rzutem trzypunktowym otworzyła Kamiah Smalls (0-3). To właśnie ona do spółki z Natashą Mack ciągnęły grę lublinianek w pierwszej części, którą akademiczki pewnie wygrały 15-8. W kolejnych fragmentach meczu zielono-białe systematycznie zwiększały prowadzenie. Szczególnie dobrze, w porównaniu do wcześniejszego meczu, Pszczółki radziły sobie na linii osobistych (19/23). Druga kwarta była zdecydowanie najbardziej ofensywną częścią spotkania, a na przerwę zespoły udały się przy wyniku 45-33 dla AZS-u. Po zmianie stron lublinianki ponownie przycisnęły, a w czwartej odsłonie mając wyraźną przewagę, inicjatywę oddały już gdyniankom. Mecz zakończył się wysoką wygraną zespołu trenera Szewczyka. Najskuteczniejszą zawodniczką po stronie GTK była Alicja Żytkowska (15), a po stronie Pszczółki Ivana Jakubcova (20). Tabela TUTAJ.

W następnej kolejce akademiczki zagrają na wyjeździe z Gorzowem (24 października). Jednak zanim to, lublinianki czeka wyjazdowy pojedynek w EuroCup z tureckim CBK Mersin Yenisehir Bld. Ten odbędzie się 20 października.

GTK Gdynia vs Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin 60-88 (8-15, 25-30, 16-25, 17-10)
GTK: Żytkowska (15), Bazan (13), Ossowska (9), Niemojewska (7), Parzeńska (7), Szulc (6), Wińkowska (5), Dudek (2), Marcinkowska (2).
Pszczółka: Jakubcova (20), Smalls (18), Fassina (16), Mack (15), Sklepowicz (4), Trzeciak (3), Kurach (2), Stanaćev (2).