Kadra w komplecie. Amerykańska środkowa ostatnim elementem układanki

Znamy już cały skład Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin, który w nadchodzącym sezonie będzie bronił mistrzostwa Polski oraz zawalczy w rozgrywkach Euroligi Kobiet. Ostatnią kartą w lubelskiej talii jest Channon Fluker, amerykańska środkowa.

26-latka mierzy 193 centymetry, a miniony sezon rozpoczynała w Turcji. Początkowo występowała na zapleczu tamtejszej ekstraklasy i broniła barw drugiej drużyny Elazig Ozel Idare. Rozegrała 16 spotkań, w których średnio notowała 25.3 punktu, 15.6 zbiórki oraz 2.1 asysty. Swoimi umiejętnościami znacząco wyróżniała się na tle rywalek, więc szybko przykuła uwagę zespołów z najwyższego szczebla rozgrywkowego.

W trakcie sezonu dołączyła do Bursy i wystąpiła w 13 spotkaniach ligowych. Poziom ekstraklasy zweryfikował ją pozytywnie, gdyż średnio zdobywała 23.5 punktu na mecz, co było trzecim najlepszym wynikiem w lidze. Imponujące prezentuje się także statystyka zbiórek na spotkanie, bo z jej wynikiem 12.1 zbiórki nikt nie mógł się równać. Po zakończonej kampanii w Turcji przeniosła się do meksykańskiego Adelitas De Chihuahua, z którym wygrała konferencję południową. Fluker wystąpiła w 15 meczach, zaliczając przy tym średnio 12.3 punktu, 9.8 zbiórki oraz 1.3 asysty.

W Turcji pokazała się z bardzo dobrej strony. Grała statystycznie na wysokim poziomie i to nie tylko przeciwko słabszym klubom, ale też takim uznanym markom jak Fenerbache, Galatasaray czy Mersin Yenisehir. Jej statystyki są naprawdę imponujące i na pewno pomoże nam na zbiórce, a w dodatku potrafi też rzucić za trzy punkty. Jest to gracz trochę odmiennego stylu niż Natasha Mack, ale ma swoje atuty, które będziemy chcieli wykorzystać – podkreślił Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Statystyki: Eurobasket
Autor: Rafał Małys