Kanonada koszykarzy. Pierwsza setka zrobiona!

Za nami 1. kolejka 2. Ligi Koszykówki Mężczyzn. W niej koszykarze U!NB AZS UMCS Start II Lublin w imponującym stylu pokonali Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 109-52!

Przewaga podopiecznych trenera Przemysława Łuszczewskiego była widoczna od pierwszej do ostatniej minuty meczu. Spotkanie w lubelskiej hali MOSiR było pokazem siły i różnicy klas między oboma zespołami. W pierwszej kwarcie gospodarze prowadzili już 25-2, by ostatecznie zakończyć ją przy wyniku 32-5. Kolejne odsłony również wyraźnie padały łupem miejscowych. Gra Lublina mogła się podobać. Na stuprocentowej skuteczności w rzutach za dwa, pojedynek zakończył Damian Jeszke, który łącznie zapisał na swoi koncie 16 oczek. Do przerwy akademicy prowadzili 59-19. Mecz wygrali w stosunku 109-52, dając tym samym jasnym sygnał, że są poważnymi kandydatami w walce o awans. Najskuteczniejsi na parkiecie byli Szymon Jaworski i Karol Obarek (18).

U!NB AZS UMCS Start II Lublin – Profi Sunbud PKK 99 Pabianice 109-52 (32-5, 27-14, 31-17, 19-16)
U!NB AZS UMCS Start Lublin: Bartłomiej Nycz (11), Karol Szewczyk, Adam Myśliwiec (15), Bartłomiej Pelczar (10), Krzysztof Wąsowicz (2), Karol Obarek (18), Szymon Jaworski (18), Mateusz Wiśniewski (15), Damian Jeszke (16), Tymoteusz Pszczoła (4), Michael Gospodarek.