Karuzela transferowa rozpoczęta. Zięmborska zostaje na dłużej

Nadszedł ten długo wyczekiwany moment! Rozpoczynamy prezentację składu koszykarek Polskiego Cukru AZS UMCS, który w nadchodzącym sezonie będzie bronić tytułu mistrzowskiego. Umowę z lubelskim klubem przedłużyła Aleksandra Zięmborska.

Tej zawodniczki nie trzeba przedstawiać lubelskim kibicom. 23-latka w trakcie minionej kampanii zamieniła BC Polkowice na Polski Cukier AZS UMCS Lublin i niemal od razu zaaklimatyzowała się w nowym otoczeniu. W biało-zielonych barwach wystąpiła łącznie w 28 spotkaniach ligowych, notując średnio 7.4 punktu i 0.9 asysty na mecz. W pamięci wielu z pewnością zapadła jej kapitalna dyspozycja w meczu finałowym play-off, który decydował o mistrzostwie. Na swoim koncie uzbierała wówczas 21 punktów, co było jej najlepszym indywidualnym wynikiem na ekstraklasowych parkietach w karierze.

Miała bardzo dobry początek od razu po wejściu do drużyny. Dała nam taką energię, potrafiła zdobywać punkty na różne sposoby. Później gdzieś tam pod koniec pojawił się mały kryzys, ale w dwóch ostatnich meczach udowodniła, że była ważnym graczem dla tego zespołu – zaznaczył Krzysztof Szewczyk, trener Polskiego Cukru AZS UMCS Lublin.

Statystyki: Orlen Basket Liga Kobiet
Autor: Rafał Małys